سفر پاپ فرانسیس به میانمار
بیان صلح، همگامی و عشق برای ادیان از سوی پاپ

ماه آینده پاپ در سفر خود به میانمار از صلح، همگامی و عشق برای ادیان مختلف سخن خواهد گفت.

به گزارش دیده بان، بعد از تشدید بحران‌های مالی و جانی برای اقلیت مسلمان روهینگیا و عدم‌حمایت رهبر و ارتش این کشور از جنایات بودائیان افراطی در میانمار، تعدادی زیادی از همین اقلیت مسلمان دچار آوارگی و از دست دادن خانه و کاشانه خود شدند.

جدای از افرادی که در این پاک‌سازی نژادی زنده‌زنده سوزانده و شکنجه شدند، تمامی نهادهای بین‌المللی مدعی حقوق بشر یا سکوت کردند و یا تنها در حد محکوم نمودن به این جریان پرداختند.

با این تفاسیر پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در اقدامی تصمیم به سفر به این کشور برای بیان پیام صلح و آشتی بین ادیان و آرامش را رسانه‌ای کرده است.

هرچند در برنامه سفری که از سوی واتیکان بیان‌شده خبری از دیدار پاپ با مسلمانان روهینگیا قید نشده اما او به بحران نژادی در این کشور اشاره خواهد کرد. ناگفته نماند رهبر کاتولیک‌های جهان پیش‌ازاین با محکوم کردن اتفاقات روهینگیا، خواستار توقف تعرض به «برادران روهینگیا» شده بود.

همچنین شعار سفر پاپ فرانسیس، صلح، همگامی و عشق برای ادیان مختلف است. نخستین سخنرانی پاپ در میانمار در برابر آنگ سان سوچی رهبر حامی نقض حقوق بشر و حامی افراط‌گرایی این کشور و مقامات دولتی خواهد بود. رهبری که باوجود دریافت جایزه صلح خود یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق اقلیت مسلمان در میانمار بوده است و تاکنون نسبت به این اقدامات خود سکوت کرده است.
انتهای متن/

چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 10:15

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید