دسیسه ای جدید
تلاش آمریکا جهت القای نقض قطعنامه و تفرقه افکنی

پمپئو، دهم شهریور در پیامی تحریک آمیز در توئیتر خود مدعی انتقال موشک از ایران به عراق شد و نوشت: «این مورد نقض فاحش حق حاکمیت عراق و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است!!»

 به گزارش دیده بان، آمریکایی ها با ماموریت جدیدی که برای وزیر خارجه خود تعریف کرده اند قصد دارند تا در دسیسه ای جدید با ادعای دروغ انتقال موشک از ایران به عراق، جمهوری اسلامی  را در منطقه و سطح بین الملل تحت فشار قرار دهند. در همین راستا صدای آمریکا با عهده دار شدن ایجاد این موج خبری با استفاده از تکنیک عملیات روانی بزرگنمایی به انتشار این دروغ پرداخت.

صدای آمریکا با استناد به  گزارش اختصاصی خبرگزاری رویترز که خودش در ادعایی واهی آن را به نقل از چند منبع ناشناس غربی، ایرانی و عراقی عنوان کرده بود که فاقد مدرک هستند، در جهت فریب افکار عمومی برآمده است. این در حالی است که وزارت خارجه عراق در واکنش به گزارش رویترز در موضعی قاطع، آشکارا  آن را کذب خواند و این ادعا را به شدت تکذیب کرد. همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز ادعای مطرح شده در خصوص انتقال موشک‌های بالستیک از سوی ایران به عراق را به شدت تکذیب کرد و آن را ادعایی واهی، بی معنی و مضحک خواند.

مقامات آمریکایی پس از ناامیدی از نتایج تحریم های برقرار شده علیه کشورمان، در حال تلاش جهت ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی به ویژه شیعیان هستند تا از این طریق با یک تیر دو نشان را بزنند، هم یکپارچگی  امت اسلامی را از بین ببرند و هم نظام جمهوری اسلامی ایران را از طریق استناد به قطعنامه هایی که خودشان هیچ گاه رعایت نمی کنند، مورد هجمه قرار دهند. اما تجربیات قبل نشان داده است که اینگونه اقدامات شیطانی آمریکا که بر همگان روشن و واضح است به لطف خدا و درایت و تدبیر مسئولین ارشد کشورهای همسایه و ایران با شکست مواجه شده و هیچ گاه به ثمر نرسیده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت 11:16

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید