بخش فارسی رادیوی صهیونیست‌ها تعطیل شد
ایستگاه آخر دروغ پراکنی

با تأیید طرح کنست صهیونیست‌ها در راستای اجرای دستوری برای انحلال سازمان ملی رادیو و تلویزیون اسرائیل، این قانون بعد از سال ها در اراضی اشغالی به اجرا درآمد.

به گزارش دیده بان، رادیوهای بیگانه ازجمله پروژه‌هایی بودند که در جهت جنگ نرم و عملیات روانی در کشورهای مختلف و بنا بر اهداف تعیین‌شده از سوی صاحبان آن‌ها طراحی و مشغول بکار شدند. در همین راستا سال‌های زیادی، برخی از همین رادیوها بانام اصلی و گاهی با تغییر نام در جهت اقدامات خود در تلاش رسانه‌ای بوده‌اند.

درهمین زمینه مدتی قبل بعد از تعطیلی رادیوی فارسی زبان صدای آمریکا که بعد از بی‌بی‌سی فارسی یکی از مهم‌ترین این رادیوهای بیگانه  به شمار می‌آید، در همین راستا با فشار کنست، صهیونیست‌ها قانون انحلال سازمان ملی رادیو و تلویزیون اسرائیل را به اجرا گذاشته و این رادیو هم مانند صدای آمریکا به علت عدم کارایی، هزینه‌های بالا، نداشتن مخاطب کافی و... تعطیل می‌شود.

گفتنی است بنا بر اخبار رسیده، تعطیلی سازمان ملی رادیو و تلویزیون اسرائیل در تاریخ 29 ژوئیه 2014  توسط مجلس اشغالگران قدس به تصویب رسیده بود اما تا به حال بنا بر فشار گروه‌های سیاسی و احزاب هم‌پیمان، دولت مانع از اجرای آن شده بود.

همچنین در زمان تصمیم‌گیری برای اجرای این قانون و تصویب آن، صهیونیست‌ها مخالفت‌های زیادی را با این قانون داشته‌اند، اما درنهایت قدرت با کنست بوده و قانون به اجرا درمی‌آید.

چنین به نظر می‌رسد با تعطیلی این رادیو تلاش برای راه‌اندازی بنگاهی تازه‌ با شکل و شمایلی جدید در جهت خبرپراکنی و شایعه‌سازی به سبک صهیونیست‌ها در آینده طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شود.

 

 

Capture54
انتهای متن/

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 09:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید