بسته خبری دیده بان
از درگیری فیسبوک با روسیه تا وتو قطعنامه پیشنهادی آمریکا

مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت فیسبوک در یک جلسه سنا گفته است که شرکت او در نبردی دایمی با عواملی از روسیه به سر می برد که می خواهند از این شبکه اجتماعی بهره برداری کنند.

موسسه راهبردی دیده بان، خلاصه‌ای از آخرین اخبار رسانه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای و جریانات سیاسی معارض و برخی رسانه‌های همسو به شرح ذیل است:

 

ترغیب آمریکا به خودداری از عملیات علیه سوریه

بی بی سی» روسیه آمریکا را به خودداری از عملیات علیه سوریه ترغیب کرد

العالم» هشدار شدید روسیه به آمریکا

روسیه آمریکا را ترغیب کرده است در واکنش به ادعای حمله شیمیایی در سوریه از اقدام نظامی بپرهیزد.واسیلی نبنزیا، سفیر این کشور در سازمان ملل، روز سه شنبه گفت: "من یک بار دیگر از شما تمنا می کنم از طرح هایی که هم اکنون درحال آماده کردن آن هستید خودداری کنید."او اخطار داد که مسئولیت هرگونه "ماجراجویی غیرقانونی نظامی بر دوش دولت آمریکا خواهد بود.

 

فیسبوک درگیر مسابقه‌ تسلیحاتی با روسیه

بی بی سی» زاکربرگ: فیسبوک درگیر مسابقه‌ تسلیحاتی با روسیه است

بی بی سی» مارک زاکربرگ در کنگره آمریکا حاضر شد

صدای آمریکا» مارک زاکربرگ خطاب به قانونگذاران: به خاطر سوءاستفاده از اطلاعات کاربران فیس بوک پوزش می خواهم

یورونیوز» زاکربرگ: از اینکه در شناسایی فعالیت روسیه در فیس‌بوک سریع نبودم پشیمانم

رادیو فردا» زاکربرگ: فیس‌بوک درگیر مسابقه تسلیحاتی با گروه‌های مورد حمایت روسیه است

مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت فیسبوک در یک جلسه سنا گفته است که شرکت او در نبردی دایمی با عواملی از روسیه به سر می برد که می خواهند از این شبکه اجتماعی بهره برداری کنند.او گفت: "این یک مسابقه تسلیحاتی است. آنها در کار خود بهتر هم خواهند شد."آقای زاکربرگ در پی رسوایی جمع آوری داده های کاربران فیسبوک توسط "کمبریج آنالیتیکا" به سوالات سناتورها پاسخ می داد.

 

مشاور امنیت داخلی ترامپ استعفا کرد

بی بی سی» هم‌زمان با آغاز کار جان بولتون، مشاور امنیت داخلی ترامپ استعفا کرد

تام باسرت، مشاور امنیت داخلی رئیس جمهوری آمریکا استعفا کرده است. بنابر گزارش‌ها استعفای ناگهانی آقای باسرت با آغاز به کار جان بولتن، مشاور جدید امنیت ملی آقای ترامپ مرتبط بوده و آن‌طور که رسانه‌های آمریکا می‌گویند از آقای باسرت "خواسته شده که استعفا دهد".آقای باسرت از اصلی‌ترین مشاوران کاخ سفید در زمینه مسائل امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم بود. او همچنین در تصمیم‌گیری‌های مربوط به سیاست‌های آمریکا در قبال سوریه هم نقش داشت.با استعفای آقای باسرت، تعداد مقام‌هایی که در ۱۵ ماه گذشته، از کابینه و یا تیم مشاروان و دستیاران آقای ترامپ کنار گذاشته شده‌اند به حدود ۳۰ نفر رسیده است، رکوردی کم سابقه که نزدیک‌ترین مثال به آن را می‌توان در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان جستجو کرد.

 

وتو قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره سوریه

بی بی سی» روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره سوریه را وتو کرد

رادیو فردا» روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره حمله شیمیایی سوریه را وتو کرد

العالم» روسیه قطعنامه آمریکا علیه سوریه را وتو کرد

آناتولی» روسیه قطعنامه تحقیق در مورد کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را وتو کرد

العربیه» روسیه پیش‌نویس قطعنامه آمریکا درباره حملات شیمیایی به دومای سوریه را وتو کرد

اسپوتنیک» وتوی قطعنامه آمریکا توسط روسیه

صدای آمریکا» روسیه قطعنامه آمریکا در مورد سوریه را وتو کرد؛ قطعنامه خودش رأی نیاورد

تلاش های آمریکا و روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تصویب قطعنامه ای برای تحقیق درباره حمله شیمیایی اخیر در دوما در سوریه ناکام مانده است.در حالی که آمریکا برای اقدام نظامی تلافی جویانه علیه حکومت سوریه در واکنش به حمله شیمیایی در دوما آماده می شود، روسیه قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت را برای انجام تحقیقات درباره حمله اخیر وتو کرده است.این دوازدهمین بار است که روسیه قطعنامه های مربوط به جنگ سوریه را در حمایت از حکومت بشار اسد وتو می کند.دوازده عضو شورای امنیت به این قطعنامه پیشنهادی رای مثبت داده بودند.چین به قطعنامه پیشنهادی آمریکا رای ممتنع داد و رای بولیوی هم منفی بود.

 

تلاش برای تغییر سرنوشت سوریه

العالم »اجازه نمی دهیم سوریه را به سرنوشت عراق و لیبی دچار کنند/غرب نمی خواهد جنگ در سوریه پایان یابد

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد فروش میلیاردها دلار تسلیحات نظامی به عربستان را برای تداوم کشتار مردم یمن و شروع جنگی جدید در سوریه دانسته و باتاکید بر این که اجازه نمی دهیم با ما همان کاری را کنند که با عراق و لیبی کردند، گفته است، آمریکا، انگلیس و فرانسه نمی خواهند جنگ پایان یابد.بشار الجعفری عصر سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل و پس از آنکه سه قطعنامه پیشنهادی آمریکا و روسیه نتوانست به تصویب برسد، در واکنش به ترک جلسه توسط نماینده آمریکا خاطرنشان کرده، همکار من اتاق را ترک می کند چون می ترسد که در نبرد استدلال من برنده شوم.وی در این نشست تصریح کرده، آنها نمی خواهند نظر مخالف را بشنوند. کسانی که هنگام سخنان من، اتاق را ترک کرده اند، گفتند امروز یک روز غم انگیز برای رژیم منع گسترش است، من می خواهم حافظه تاریخی آن ها را به روز کنم.
انتهای متن/

چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 09:06

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید