بسته خبری دیده بان
از توهمات جدید نتانیاهو تا واکنش محتاطانه ترامپ به کره

نتانیاهو، گفته است که ایران می خواهد پایگاه های نظامی خود در سوریه را دائمی و کارخانه های اسلحه سازی را به داخل سوریه منتقل کند تا از فاصله نزدیک تری به اسرائیل حمله کند.

موسسه راهبردی دیده بان، خلاصه‌ای از آخرین اخبار رسانه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای و جریانات سیاسی معارض و برخی رسانه‌های همسو به شرح ذیل است:

 

واکنش محتاطانه ترامپ به کره

بی بی سی» واکنش محتاطانه ترامپ به پیشنهاد مذاکره کره شمالی

صدای آمریکا» استقبال محتاطانه پرزیدنت ترامپ از «پیشرفت احتمالی» گفت‌وگو با کره شمالی

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین واکنش خود به اعلام آمادگی کره شمالی برای گفتگو درباره سلاح های اتمی می گوید محتطانه خوشبین است.کره شمالی در ۲۴ ساعت گذشته گفته است که اگر احساس خطر نکند حاضر است در مورد برچیدن تسلیحات اتمی اش مذاکره کند.رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در کاخ سفید گفت "بیانیه هایی که از کره جنوبی و کره شمالی می شنویم خیلی مثبت است" اما همچنین در مورد "امیدهای کاذب" هشدار داد.کره جنوبی پیشتر گفت که موضوع مذاکره بر سر برنامه اتمی، روز دوشنبه در جریان دیدار مقام هایش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی مطرح شده است.سئول گفت که آقای کیم همچنین گفتگو با آمریکا و وقفه در آزمایش های تسلیحاتی را مردود ندانست.کره شمالی قبلا در پی توافق های مشابه از عمل کردن به تعهداتش باز مانده است.

 

توهمات جدید نتانیاهو

بی بی سی» نتانیاهو: جلوی ایران را خواهیم گرفت

صدای آمریکا» انتقاد تند بنیامین نتانیاهو در «ایپک» از جمهوری اسلامی؛ تمجید از مردم ایران

آناتولی» نتانیاهو: باید ایران را متوقف کنیم

دویچه وله» نتانیاهو: ایران را متوقف خواهیم کرد

رادیو فرانسه» نتانیاهو: ایرانِ "خشن" در مقابل اتحاد زیبای اسرائیل و آمریکا قرار دارد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، گفته است که ایران می خواهد پایگاه های نظامی خود در سوریه را دائمی و کارخانه های اسلحه سازی را به داخل سوریه منتقل کند تا از فاصله نزدیک تری به اسرائیل حمله کند؛ اما ما جلوی ایران را خواهیم گرفت.آقای نتانیاهو گفته: "ایران می خواهد نیروی هوایی و دریایی خود را هم به سوریه منتقل کند و کارخانه های اسلحه سازی در لبنان و سوریه راه بیندازد اما ما اجازه این کار را به ایران نمی دهیم".نخست‌وزیر اسرائیل که به آمریکا سفر کرده امروز ۱۵ اسفند (ششم مارس) در کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل (ایپک) سخنرانی کرده است. ایپک بزرگ ترین گروه لابی طرفدار اسرائیل در آمریکاست.او در این سخنرانی به طور مفصل از ارتش آمریکا در تجهیز ارتش اسرائیل تمجید کرد و گفت که اسرائیل در قوی‌ترین شرایط نظامی تاریخ خود قرار دارد.آقای نتانیاهو گفته قبل از توافق هسته ای بین ایران و قدرتهای جهانی موسومی به برجام هشدار داده بودم که رژیم ایران مکررا به جامعه بین‌الملل دروغ گفته و با برداشتن تحریم ها مصالحه‌جوتر نمی شود، بلکه سیاست تهاجمی تری در پیش خواهد گرفت.

 

استعفا مشاور عالی امور اقتصادی ترامپ

بی بی سی» مشاور عالی امور اقتصادی ترامپ استعفا می دهد

کاخ سفید می گوید که گری کوهن مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از پست خود استعفا می دهد.این آخرین مورد از یک رشته کناره گیری های خبرساز مقام های دولت ترامپ است.آقای کوهن در بیانیه ای که کاخ سفید روز سه شنبه منتشر کرد گفت "خدمت به کشورم برای من افتخار بود."آقای کوهن، رئیس سابق بانک بزرگ گلدمن سکس، در پیش بردن برنامه گسترده اصلاحات مالیاتی آقای ترامپ نقش داشت.با این حال شایعاتی وجود داشت که او روابط خوبی با رئیس جمهور ندارد.

 

ظریف: اشغال غیرقانونی سرچشمه بیشتر مشکلات منطقه ماست

العالم»وزیر امور خارجه کشورمان در توئیت تازه خود نوشت: برخلاف ادعای نتانیاهو، واقعیت این است که اشغال غیرقانونی سرچشمه بیشتر مشکلات منطقه ماست.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در توئیت تازه خود نوشت: برخلاف ادعای نتانیاهو، واقعیت این است که اشغال غیرقانونی سرچشمه بیشتر مشکلات منطقه ماست. هیچ گاه در تاریخ، اشغال سرزمین دیگران دوام نداشته است. این اشغال و سیستم آپارتایدی که آن را استمرار می بخشد، نیز چندان دوام نمی‌آورد.

 

آمریکا و روسیه در سوریه مرتکب جنایت جنگی شده‌اند

یورونیوز» کمیسیون تحقیق سازمان ملل: آمریکا و روسیه در سوریه مرتکب جنایت جنگی شده‌اند

کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد روز سه شنبه با انتشار گزارشی روسیه و ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا را به ارتکاب جنایت جنگی در سوریه متهم کرد. این گزارش همچنین گروه داعش را به دلیل کشتار غیرنظامیان و استفاده از آنها به عنوان سپر انسانی به جنایت جنگی متهم می‌کند.بر اساس این گزارش، چندین حمله روسیه و ائتلاف به رهبری آمریکا در مناطق مختلف موجب کشته شدن غیرنظامیان «در مقیاس وسیع» شده‌ است.همچنین روسیه به علت استفاده از بمب‌های غیرهدایت شونده در حملات هوایی موجب افزایش تلفات غیرنظامی در سوریه شده است. در یک حمله هوایی که در ماه نوامبر سال گذشته در غرب حلب انجام شد دست‌کم ۸۴ غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.با این وجود گزارش می‌افزاید که هیچ مدرکی دال بر عمدی بودن این حمله وجود ندارد اما «از آنجایی که این حمله هوایی و سلاح‌هایی که در آن به کار گرفته شده باعث کشته شدن غیرنظامیان شده است در زمره جرایم جنگی قرار می‌گیرد.»
انتهای متن/

چهارشنبه, 16 اسفند 1396 ساعت 09:35

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید