آن روی دیگر شبکه من و تو
راهکارهای شبکه بهایی جهت شایعه پراکنی

ارائه اخبار و شایعات کذب در فضای مجازی و راهکارهایی برای ارسال اخبار توسط مردم به بهانه شهروند گزارشگر در این شبکه بهایی با توجه به حوادث اخیر فعال‌تر شده است.

به گزارش دیده بان، شبکه من و تو از ابتدای شکل‌گیری تاکنون به‌عنوان بازویی مکمل برای بی‌بی‌سی فارسی در تلاش علیه نظام جمهوری اسلامی در حوزه جنگ نرم رسانه‌ای فعالیت دارد. این اقدامات در زمان‌های مختلف و با توجه به موقعیت‌های پیش‌آمده به انواع و اقسام متفاوتی اجرایی شده است.

 

مهم‌ترین این موارد را می‌توان در ترویج شایعات و بزرگ‌نمایی‌هایی عنوان کرد که این شبکه نسبت به موضوعات به آن‌ها پرداخته و همچنین سوءاستفاده از مردم به‌عنوان جاسوس و خبرچین برای رساندن اطلاعات و یا تصاویر و... به این شبکه است.

شبکه من و تو در قالب نام شهروند خبرنگار مردم را تشویق به گرفتن فیلم و یا عکس از مواردی می‌کند که بعضاً در جامعه رخ می‌دهد. هدف این شبکه اطلاع از وضعیت داخلی و جزئیات آن در موارد مختلف بوده و بهترین راهکار در این زمینه استفاده از مردم و به خدمت گرفتن افرادی است که به هر دلیلی با این شبکه بهایی در ارتباط هستند، است.

 

در همین راستا و در روزهای اخیر یکی از مجریان این شبکه در فضای مجازی اقدام به انتشار و معرفی نرم‌افزاری می‌کند که با نصب آن اشتراک‌گذاری اینترنتی میان کاربران ایجاد نموده و با این بدافزار علاوه بر به دست آوردن اخبار و موارد مشابه می‌تواند به هدف اصلی که دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران است نیز برسد.

وی در گزارش تبلیغی خود چنین می گوید:

« برای جلوگیری از قطع ارتباط اینترنتی لطفاً این اپلیکیشن را نصب کنید. با این آپ حتی اگر اینترنت قطع بشه شما می‌توانید به شبکه افرادیکه این آپ رو دارند وصل شده و پیام رسانی کنید.»

 

نکته قابل‌ذکر در این مطلب اشاره به این موضوع است که شبکه من و تو و دیگر شبکه‌های معاند هیچ‌کدام به فکر مردم ایران و جامعه ایرانی در قبال مشکلات جاری نبوده و نیستند و تنها به دنبال اهداف از پیش تعیین شده خود هستند و از این فضای گل‌آلود به دنبال صید ماهی‌ خود بوده و مردم تنها و تنها ابزاری برای رسیدن به این اهداف شوم هستند و لزوم هوشیاری مردم در برابر آن‌ها یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه شود.

 

 

30
انتهای متن/

یکشنبه, 10 دی 1396 ساعت 13:28

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید