چاپ کردن این صفحه

چهره ای دیگر از تروریسم
ترور مشاور عبدالله عبدالله در کابل

برخی رسانه‌های افغانستان از ترور یکی از مشاوران ریاست اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان خبر داده‌اند.

 به گزارش دیده بان، در حالی که پس از حملات روز گذشته تدابیر امنیتی در کابل تشدید شده بود اما «رفیع الله گل افغان» مشاور «عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و همراه با راننده‌اش کشته شد.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان به پایگاه خبری «هشدار» گفت: این عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی در منطقه «بوستان» حوزه هفدهم امنیتی شهر کابل هدف قرار گرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد مشاور ریاست اجرایی دولت افغانستان در حالی که سوار خودروی نظامی بوده از سوی افراد مسلح ناشناس هدف قرار گرفته است.

اعضای حزب جمعیت اسلامی پیش از این نیز در کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفته بودند که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته بود.

با این حال این بار طالبان مسئولیت کشتن آقای گل افغان را پذیرفته و گفته که معاون پیشین مجلس در یک حمله "چریکی" افراد این گروه کشته شده ‌است. ولی این گروه توضیح نداده که دلیل ترور آقای گل افغان از سوی طالبان چه بوده.

آقای گل افغان عضویت حزب جمعیت اسلامی به رهبری صلاح‌الدین ربانی را داشته و ۴۴ ساله بود. او متولد روستاای کاریز ولسوالی قره باغ ولایت کابل است. آقای گل افغان از افسران نیروهای مسلح افغانستان بوده و رئیس یک شرکت ساختمانی نیز بوده است.

این نوع ترورها در شهر کابل بی‌سابقه نیست. در سال ۱۳۹۵ نیز افراد مسلح یک قاضی را در شهر کابل ترور کردند.
انتهای متن/

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 08:57