چاپ کردن این صفحه

واکنش ادامه دار روس ها
هواپیمای ترکیه در حریم سوریه بمب افکن روسیه را هدف قرار داد

فرمانده نیروی هوایی روسیه می‌گوید تمامی شواهد مربوط به سرنگونی اخیر هواپیمای روس در حمله جنگنده های ترکیه، از عمدی بودن این حادثه حکایت دارند.

ژنرال ویکتور بوندارف گفت، این حمله درست بعد از آن اجرا شد که دو بمب افکن سوخوی 24 مواضع تروریست‌ها را در شمال سوریه بمباران کردند.

فرمانده نیروی هوایی روسیه افزود، دو جت اف 16 ترکیه پیش از اجرای حمله، به مدت یک ساعت در منطقه‌ای نزدیک به محل عملیات هواپیماهای روسیه مشغول پرواز بودند.

این مقام روس ادامه داد: «بر اساس اطلاعاتی که مرکز نظارت پدافند هوایی سوریه ارائه کرده جت‌های ترکیه به مدت 40 ثانیه وارد حریم هوایی سوریه شده و حدود دو کیلومتر در این کشور نفوذ کردند، در حالی که بمب افکن روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض نکرده است.»

وی خاطر نشان کرد جنگنده‌های ترکیه برای اینکه بتوانند با موشک‌های هوا به هوای کوتاه بُرد بمب افکن روسیه را هدف بگیرند، باید وارد حریم هوایی سوریه می‌شدند.

ژنرال بوندارف تاکید کرد ویدئوی کاملا حرفه‌ای که پیکارجویان از این ماجرا ضبط و رسانه‌های ترکیه ظرف کمتر از دو ساعت بعد از حادثه آن را پخش کردند، دال بر آن است که این حمله از پیش برنامه ریزی شده بود.
انتهای متن/

شنبه, 07 آذر 1394 ساعت 14:05