چاپ کردن این صفحه

هلاکت عناصر تروریست داعش

نیروهای عراقی با انجام عملیاتی در منطقه «مخمور» در استان اربیل ۱۰ تروریست داعشی را به هلاکت رساندند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سازمان ضد تروریسم عراق اعلام کرد که در عملیات نظامی با همکاری ائتلاف بین المللی در منطقه مخمور ، ۱۰ تروریست کشته شدند و ۹ غار و انبار آذوقه داعش منهدم شد.

در بیانیه این سازمان آمده است که این عملیات به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح و پشتیبانی ارتش عراق با همراهی هواپیماهای ائتلاف بین المللی در کوه های مخمور انجام شد.

عناصر داعش که از اردیبهشت گذشته به تحرکات تروریستی در استان های شرقی، شمالی و غربی عراق پس از شکست سال ۲۰۱۷ به طرز بی سابقه ای شدت بخشیده اند در این مدت ده ها عملیات کور در استان های دیاله، صلاح الدین، نینوا، الانبار و کرکوک انجام داده اند.

داعش در این رشته عملیات که بیشتر شبانگاه و با استفاده از تاریکی هوا انجام می شود، افزون بر هدف قراردادن شهروندان غیرنظامی و نیروهای امنیتی به تخریب زیرساخت های عراق نیز روی آورده است.

گرچه کارشناسان امنیتی عراق اعتقاد دارند که تروریست های داعش در این مرحله همانند گذشته توانمندی و نیروی کافی برای سلطه بر زمین و اشغال قلمرو را ندارند و بیشتر برای تبلیغات رسانه‌ای دست به این حملات می‌زنند، اما در عین حال این حملات نگرانی‌های جدی در عراق به دنبال داشته است.

ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی که هفته ها است سخت درگیر تعقیب و نابودی عناصر تروریستی داعش در استان های دیاله، صلاح الدین، نینوا، کرکوک و الانبار هستند، همچنان به عملیات خود علیه این گروه ادامه می دهند.
انتهای متن/

شنبه, 01 شهریور 1399 ساعت 17:13