خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

نگاهی به پرونده وحید صیادی نصیری

متهم گروهک تروریستی تندر

اولین بار وحید صیادی نصیری در سال ۹۴ در استان البرز به اتهام عضویت در گروهک تروریستی تندر و برنامه‌‌ریزی برای اقدام ایذایی دستگیر و به ۵ سال زندان محکوم شد.

وی افزود: نامبرده با سپری کردن یکسال و نیم از مدت محکومیت، مشمول عفو رهبری شد و در اواخر سال ۹۶ آزاد شد. متأسفانه، وی پس از آزادی، مجدداً با اسامی مستعار «آرش صیادی» و «شاپور ذوالاکتاف» شروع به همکاری با گروهک تروریستی تندر کرد که با توجه به برنامه‌ ریزی گروهک برای اقدامات انفجاری در تاریخ ۱ /۵/ ۹۷ در قم دستگیر و به زندان منتقل گردید. نامبرده به علت بیماری کبدی به بیمارستان اعزام و علی‌رغم تلاش پزشکان، در بیمارستان پس از هفت روز در مورخ ۲۱ / ۹/ ۹۷ جان باخت.

گروهک تروریستی تندر (انجمن پادشاهی) چندین سال است که به دنبال اقدامات تروریستی در ایران است. اغلب این برنامه‌ ریزی‌‌ها با تلاش‌‌های دستگاه‌‌های اطلاعاتی مهار شده است. در یکی از اقدامات تروریستی گروهک،حسینیه سیدالشهداء شیراز منفجر شد که طی آن 14 نفر شهید و 210 نفرزخمی و مجروح شدند. سرکرده این گروهک که مسئولیت این اقدام تروریستی را بر عهده گرفت، در آمریکا مستقر است. این گروهک که همچنان به تبلیغ و طرح‌‌ریزی برای اقدامات تروریستی در ایران مشغول است، با صدور بیانیه‌‌ای بر عضویت وحید صیادی در گروهک تأکید و ایران را به اقدامات تروریستی تهدید کرده است.

لازم به ذکر است که علی‌رغم صدور حکم جلب بین‌‌المللی (وانتد قرمز) برای سرکرده این گروهک تروریستی،آمریکا اقدامی برای استرداد و توقف فعالیت‌‌های وی نکرده است.
انتهای متن/

یکشنبه, 25 آذر 1397 ساعت 14:53

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید