چاپ کردن این صفحه

ردپای داعش در یمن+فیلم

نیروهای یمنی در جریان عملیات آزاد سازی استان «الجوف» روستایی را که مقر تروریست های داعشی بود آزاد کردند

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شبکه المسیره یمن در جریان پوشش عملیات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان الجوف، تصاویری منتشر کرده است که نشان می‎‌دهد ائتلاف سعودی از عناصر القاعده و داعش در مناطق درگیری استفاده می‌کند. طبق این تصاویر، تروریست‌های داعش خانه‌های غیر نظامیان در منطقه «آل مروان» در شرق استان الجوف را که تنها منطقه باقی مانده در اشغال ائتلاف سعودی است؛ به مقر نظامی و مخازن سلاح و ساخت مین تبدیل کرده‌اند. در این ویدئو همچنین بخش‌هایی از عملیات «فامکن منهم» در استان الجوف که موجب آزادسازی تمامی استان به جز مناطق بیابانی شهرستان «خب» و «الشعف» شد نیز پوشش داده شده است.

طبق تصاویر منتشر شده، پرچم‌ها و شعارهای تروریست‌های داعش والقاعده در خانه‌های غیر نظامیان مشاهده می‌شود. همچنین کارگاههای بزرگ برای ساخت مین و کمربندهای انتحاری و همچنین کارگاههایی که برای تجهیز خودروهای بمب‌گذاری شده به کار می‌رود.

کتاب‌ها و جزوات آموزشی داعش نیز در برخی خانه‌های غیر نظامیان یافت شده است.

 1258582 409

                                                                                              پرچم داعش بر دیوار یکی از خانه ها

 

 

1258583 152

                                                                                                جزوات آموزشی داعش

 

نیروهای یمنی همچنین در جریان پاکسازی یکی از روستاها، به شبکه تونلی و خندق‌هایی برخوردند که تروریست‌های داعش از آن‌ها به عنوان زندان استفاده می‌کردند.

بنابراین گزارش به محض تسلط نیروهای یمنی به مراکز تروریست‌های داعش، جنگنده‌های سعودی اقدام به ۱۵ حمله هوایی و نابودی کارگاه‌های تجهیز خودروهای بمب‌گذاری شده و ساخت مین کردند تا به زعم خود نشانه‌های ارتباط ائتلاف سعودی با داعش را از بین ببرند.

به گفته المسیره این اولین بار نیست که نشانه‌های دال بر ارتباط قوی میان القاعده و داعش با ائتلاف سعودی یافت می‌شود و بارها تروریست‌ها از طریق ویدئو طرفداران خود را به جنگ با انصارالله یمن فراخوانده‌اند.

 

 
انتهای متن/

سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 11:35