خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 525
چاپ کردن این صفحه

تماس انگلستان با گروه تروریستی
وقتی انگلیسی ها تماس با تروریست ها را توجیه می کنند

وزارت امور خارجه بریتانیا اعلام کرد که با گروه تروریستی پ.ی.د/ی.پ.گ "تماس محدود" داشته است.

به گزارش دیده بان، وزارت امور خارجه بریتانیا در پاسخ کتبی به گزارش کمیسیون روابط خارجی مجلس عوام این کشور تحت عنوان "خواست کردها و منافع انگلستان" درباره تماس دولت بریتانیا با جنبش‌های کردی در عراق و سوریه نوشت: "دولت انگلیس با گروه پ.ی.د/پ.ی.گ تماس محدودی داشته ولی با گروه پ.ک.ک هیچ ارتباطی برقرار نداشته است".

به نقل از آناتولی، در پاسخ وزارت امور خارجه بریتانیا خطاب به مجلس این کشور همچنین آمده است: "ما (دولت انگلیس) در تماس‌های خود با پ.ی.د/ی.پ.گ نگرانی های خود را در مورد هر گونه ارتباط احتمالی این گروه با پ.ک.ک ابراز و از آن ها درخواست می کنیم تا خود را از پ.ک.ک و فعالیت های تروریستی این گروه دور نگه دارند".

وزارت خارجه انگلیس در پاسخ خود همچنین تصریح کرده که ساختارهای سیاسی در مناطق تحت کنترل پ.ی.د/ی.پ.گ در شمال سوریه بر اساس ایدئولوژی پ.ک.ک ایجاد شده و دولت انگلستان نسبت به این وضعیت به ویژه ﻋﺪم ﺗﺤﻤﻞ گروه های ﻣﺨﺎﻟف سیاسی دیگر و عدم اجازه مشارکت آن ها در ساختارهای مدیریتی در منطقه نگرانی های خود را ابراز کرده است.

در بخش دیگری از این پاسخ با اشاره به اینکه دولت بریتانیا تحولات اخیر در شمال سوریه به ویژه در عفرین را از نزدیک پیگیری می کند، گفته شده که انگلیس با وجود اینکه خواهان کاهش تنش و حمایت از غیرنظامیان در این منطقه است، همچنین منافع مشروع ترکیه در حمایت از مرزهایش را پذیرفته و به رسمیت می شناسد.

وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرده که در مقابل گروه تروریستی داعش از ن.د.س (نیروهای دموکراتیک سوریه) که گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د جزء آن است، حمایت می کند، ولی "نه برای ن.د.س و نه برای ی.پ.گ سلاح یا تجهیزات تامین نکرده‌ است".

همچنین در این گزارش تاکید شده که حمایت هوایی بریتانیا تنها به عملیات‌ علیه داعش محدود بوده است.

وزارت خارجه انگلیس با اعلام این که از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کنند، تاکید کرده: "انگلستان از اعلام خودمختاری یکجانبه حمایت نمی کند."

همچنین با اشاره به این که دولت بریتانیا طرفدار 'ادغام زمین های تحت کنترل ن.د.س با سوریه در چارچوب یک راه حل سیاسی ملی تحت رهبری سازمان ملل متحد است'، آمده: "این در راستای تعهد بین المللی به تمامیت ارضی سوریه است. ما از یک راه حل سیاسی حمایت می کنیم که از حقوق همه مردم سوریه، از جمله کردها حفاظت کند."
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

شنبه, 01 ارديبهشت 1397 ساعت 14:09