چاپ کردن این صفحه

تشکیل ناتوی عربی
کاسبی جدید ترامپ برای آمریکا

ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به‌تازگی برای کسب درآمد توسط کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس طرح تشکیل ناتوی عربی را برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران ارائه کرد.

اولین نقشه ترامپ برای ترساندن کشورهای ضعیف حوزه خلیج‌فارس این بود تا به دروغ ایران را کشوری خطرناک جلوه دهد که خطر آن به‌زودی دامان این کشورها را می‌گیرد . ترامپ با تروریست خواندن ایران و با بیان نفوذ ایران در منطقه سعی داشت تا این کشورها را از این قدرت بزرگ بترساند که البته تا حدودی هم در این کار هم موفق بود. او با این کار قصد دارد تا موج جدیدی از فروش تسلیحات نظامی به این کشورها را آغاز کند که البته این بار تنها فروش تسلیحات نیست بلکه با پرورش ارتشی از مردمان این کشور ،قصد دارد تا این تجارت پرسود را برای خود دائمی کند.

کشورهای حاشیه خلیج فارس که به‌خودی‌خود جنمی ندارند تا بتوانند حتی در جنگ ساختگی که توسط ترامپ به آن‌ها القا شده از خود دفاع کنند، پس مجبورند تا ارتشی از آفریقایی‌ها برای خود دست پا کنند تا بتوانند توسط آن‌ها جمعی به نام ناتو عربی را برای استفاده تبلیغاتی به جهان معرفی کنند . اما نکته جالب اینجاست که ترامپ در ابتدای دوره ریاست جمهوری خود اولین کاری که قصد آن را داشت تا انجام دهد خروج آمریکا از ناتو بود . او اعتقاد داشت که ناتو ارتش بی‌خاصیتی است که فقط سرمایه آمریکا را به آتش می‌کشد و هیچ کارایی برای امریکا ندارد ،حال خود او پیشنهاد ناتوی عربی را به کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس داده تا از فروش تسلیحات نظامی چرخ اقتصاد آمریکا را به گردش دربیاورد .

حال با یک نتیجه‌گیری ساده می‌توان متوجه شد که چرخ اقتصادی آمریکا با کشتار و خونریزی افراد بی‌گناه به گردش درمی‌آید تا پول حاصل از فروش تسلیحات نظامی و ابزارآلات کشتارجمعی، سودهای کلان را برای سرمایه‌داران آمریکایی در پی داشته باشد ،جالب این است که همین کشور خود بزرگ‌ترین داعیه‌دار حقوق بشر در جهان است و کشورهای دیگر را با تحریم‌های فلج‌کننده‌ای نظیر تحریم دارو و مواد غذایی تنبیه می‌کند.حقوق بشری که منافعی برای آمریکا نداشته باشد حقوق بشر نام ندارد و با اسم تروریسم شناخته می‌شود و با آن مقابله می‌کنند. در این معادله مضحک تربیت و اشاعه گروه تروریستی داعش یک کار حقوق بشری بود که توسط آمریکا صورت گرفت و بر عکس مقابله جمهوری اسلامی با قتل‌عام داعش در سوریه و عراق عملی تروریستی بود که توسط ایران صورت پذیرفت، این است منطق آمریکایی که در حال فریب جهانیان است.
انتهای متن/

یکشنبه, 07 مرداد 1397 ساعت 10:51