خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
چاپ کردن این صفحه

بزرگداشت شهدای مظلوم هفتم تیر
همایش «منافقین و ترور یک ملت»

امروز در مجموعه فرهنگی سرچشمه مراسم بزرگداشت شهدای مظلوم هفتم تیر برگزار شد.

به گزارش دیده بان، این مراسم پنجم تیرماه همزمان با سی و هفتمین سالگرد جنایت منافقین که منجر به شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان شد، برگزار گردید.

 

انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی واقعه‌ای است که در ۷ تیر ۱۳۶۰ منجر به شهادت هفتاد و پنج نفر از اعضای این حزب شد. در ساعت ۲۰:۳۰ جلسهٔ حزب جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات دفتر مرکزی آن واقع در سرچشمه تهران برگزار شد. موضوع جلسه تورم و انتخابات ریاست جمهوری آینده بود. پس از تلاوت قرآن و اعلام برنامه، سید محمد حسینی بهشتی سخنانش را به این شکل آغاز کرد:

 

«ما بار دیگر نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره‌سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند. تلاش کنیم کسانی را که متعهد به مکتب هستند و سرنوشت مردم را به بازی نمی‌گیرند انتخاب شوند...»

که در این لحظه انفجاری سالن اجتماعات را ویران کرد.

 

هر ساله چنین مراسمی همزمان با هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی ، از ششم الی دوازدهم تیرماه و در سالروز شهادت مظلومانه حضرت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش، برگزار می شود.

 

در این مراسم « منافقین و ترور یک ملت» نام همایشی بود که امروز در ستایش و بزرگداشت از شهدای این حادثه برگزار شد و در این برنامه علاوه بر سخنرانی افراد و شخصیت های مهم، مراسم رونمایی از کتاب هایی در زمینه تروریست و منافقین انجام شد.

 

اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، روحانیت معظم و طلاب حوزه های علمیه، دانشجویان و دانشگاهیان در این مراسم شرکت داشتند.

 

13

 

 

12

 

 

 

 

11
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

سه شنبه, 05 تیر 1397 ساعت 16:02