چاپ کردن این صفحه

انهدام باند جذب و اعزام تروریست

سازمان امنیتی روسیه از متلاشی کردن یک شبکه جذب نیرو برای داعش در این کشور خبر داد

 به گزارش موسسه راهبردی دیده بان به نقل از خبرگزاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرکز امنیت اطلاعات وابسته به سازمان امنیت فدرال روسیه روز گذشته، اعلام کرد، شبکه جذب نیرو برای داعش و اعزام آنها به سوریه از دو منطقه تاتارستان و داغستان و شهر تیومین منهدم و اعضای آن بازداشت شدند.

در بیانیه سازمان امنیت فدرال روسیه آمده است: سیستم امنیت فدرال روسیه با همکاری خدمات فدرال نظارت مالی در روسیه در اراضی جمهوری تاتارستان اقدام به ممنوعیت فعالیت‌های عضو داعش با مشارکت در راه اندازی کانال فرامرزی برای تامین مالی داعش کرده است.

سیستم‌های امنیتی در شهرها و مناطق مختلف روسیه از جمله منطقه شمال قفقاز جنگی را علیه گروه‌های افراطی و تروریست محلی که با داعش و دیگر تشکیلات تروریستی در ارتباط هستند، راه انداخته‌اند؛ تروریست‌هایی که سعی در تبدیل تعدادی مناطق روسیه به کانون‌های ناامنی و نیز جذب شهروندان روس در صفوف تروریست‌ها در خارج از کشور دارند.

سازمان امنیت فدرال روسیه ژوئن گذشته از ناکام گذاشتن طرح تروریستی که قرار بود داعش در شهر ولادی‌کاوکاز اجرا کند، خبر داد و یک شهروند روس که درصدد سفر به خاورمیانه برای مشارکت در اقدامات تروریستی داعش بود را بازداشت کرد.

مدیر سازمان امنیت فدرال روسیه اواسط ژوئن گفته بود، طی ۱۰ سال گذشته حدود ۱۶۰ مهاجم تروریستی در کشور بازداشت شده‌اند.
انتهای متن/

چهارشنبه, 05 شهریور 1399 ساعت 15:43