چاپ کردن این صفحه

اقدامی تامل برانگیز از پلیس
28 پلیس افغانستان به طالبان پیوستند

در رویدادی تقریبا رایج در میان نیروهای امنیتی افغانستان، دو فرمانده ارشد دیگر پلیس در این کشور به شورشیان طالبان پیوسته‌اند.

 به گزارش دیده بان، طالبان با انتشار بیانیه‌ای از پیوستن 2 فرمانده پلیس با 26 نفر از افرادش در منطقه «زهریان» شهرستان قادس ولایت بادغیس خبر داد.

این در حالی است که «نورالله قادری» فرمانده پایگاه 207 ارتش از آغاز عملیاتی باعنوان «هدف واحد» برای باز پس‌گیری مناطق از دست رفته در این ولایت خبر می‌دهد.

پیش از این نیز «ناصر ناظری» عضو شورای ولایتی بادغیس در گفت‌وگو با اطلاعات روز از پیوستن یکی از فرماندهان این ولایت و 20 نفر دیگر به طالبان خبر داده بود.

چند روز پیش نیز گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای از عملیات فصل جنگی جدید خود با نام «خندق» خبر داد.

سخنگوی طالبان نیز در توییتر خود به تشدید حملات در عملیات خندق علیه دولت و نیروهای خارجی تاکید کرده است.

در حالی که از آغاز اعلام فصل جدید جنگی طالبان مدت کوتاهی می‌گذرد، این گروه مدعی شد که تنها در سه روز اول از آغاز عملیات خندق بیش از 300 حمله را علیه نیروهای خارجی و نظامیان افغان در ولایت‌های مختلف افغانستان انجام داده است.

رو گذشته نیز «عبدالخالق آقسای »فرمانده پلیس ولایت بدخشان واقع در شمال شرق افغانستان از حمله گروهی طالبان به 7 شهرستان در این ولایت خبر داده بود.

پیوستن و الحاق نیروهای امنیتی افغانستان بویژه نیروهای پلیس به شورشیان طالبان همواره یکی از چالش‌های اساسی امنیتی در افغانستان بوده است و تلاش دولت کابل نیز برای مقابله با این شرایط تا کنون نتیجه بخش نبوده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 ساعت 11:29