چاپ کردن این صفحه

اعترافات اسیر داعشی
جزئیاتی بیشتر از وضع جسمانی سرکرده تروریست ها

یکی از اعضای دستگیر شده گروه تروریستی داعش، طی اعترافات خود از وضع جسمانی سرکرده تکفیری ها و مکانی که در آن است، پرده برداشت.

 به گزارش دیده بان، بغداد تودی طی گزارشی خبر داد که یک رسانه آمریکایی اخبار جدیدی از وضعیت و محل اسکان ابوبکر البغدادی سرکرده تروریست ها فاش کرده است که حکایت از آن دارد که او در صحرای سوریه مخفی است. این رسانه آمریکایی به نقل از یکی از اعضای دستگیر شده داعش به نام اسماعیل العیثاوی - هم اکنون در بند نیروهای عراقی پس از بازداشت در ترکیه و بازگردانیدن آن به عراق از سوی ترکها به سر می برد- نقل کرده است: «من در نشستی که البغدادی در آن حضور داشت، شرکت کردم. این نشست در مکانی صحرایی در نزدیکی شهر المیادین در استان دیرالزور سوریه رخ داد و رسیدن به آنجا یک روز تمام طول کشید و با تدابیر امنیتی ویژه ای همراه بود به طوری که نگهبانان ساعت مچی و خودکار و هر ابزاری که رصد آنها از سوی دستگاه های اطلاعاتی مختلفی که آنها را دنبال می کند، را آسان می کند، گرفتند.»

این فرد دستگیر شده  ادامه داد: «نشست مذکور مربوط به سرکرده های بارز داعش بود و البغدادی در آخر اتاق مشغول به صحبت با دو تن از فرماندهان داعش بود که در حال گزارش آخرین تحولات نظامی بودند.» در حالی که العیثاوی از وخامت وضع جسمانی البغدادی شوکه شده بوده است گفت: «البغدادی بسیار لاغر شده و ریشش بسیار سفید شده است. البغدادی اولین فردی بود که پس از پایان نشست آنجا را ترک کرد.» رسانه آمریکایی نیز به نقل از یک مسئول امنیتی عراق آورده است که اطلاعات به دست آمده از العیثاوی کمک خوبی کرده است؛ چون ما اطلاعات محدودی درباره وخامت وضع جسمانی البغدادی داشتیم ولی گفته های العیثاوی مهر تاییدی بر آن بود.

حال آنچه مسلم است درباره سرنوشت سرکرده داعش  تاکنون اخبار ضد و نقیض بسیاری منتشر شده است؛ اما وزارت دفاع امریکا ماه گذشته کشته شدن بغدادی در حمله هوایی را تکذیب کرد و در حال حاضر روایت‌های دیگری که از او انتشار پیدا می کند، بر احتمال زنده بودن او را بیشتر تقویت می‌کند.

تلاش برای دستگیری ابوبکر بغدادی از ژوئیه 2017 و سقوط موصل تا کنون همواره ادامه داشته است.
انتهای متن/

یکشنبه, 28 مرداد 1397 ساعت 09:15