خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531

ازسوی علمای پاکستان اعلام شد
صدور فتوای تحریم انفجارهای تروریستی تکفیری

بیش از 1800 تن از علمای پاکستانی در فتوایی اقدام برای انفجارهای تروریستی و انتحاری را تحریم کردند. این فتوا در کتابی که امروز از سوی دولت پاکستان منتشر شد، به چاپ رسیده است.

به گزارش دیده بان، مردم پاکستان از اقدامات تروریستی و انفجارهای انتحاری که از سوی تروریست ها و افراط گرایان صورت می گیرد رنج می برند و از ابتدای قرن 21 تا کنون هزاران نفر در نتیجه اقدامات تروریستی جان خود را از دست داده اند.

در همین رابطه علمای دینی پاکستان با صدور فتوایی این اقدامات تروریستی و انفجارهای انتحاری را تحریم کردند. این فتوا در کتابی که امروز از سوی دولت پاکستان منتشر شد، به چاپ رسیده است.

"ممنون حسین" رئیس جمهور پاکستان" در ابتدای این کتاب نوشته است: این فتوا، اصلی قدرتمند برای ایجاد آرامش در جامعه اسلامی میانه رو است. ما سعی داریم با انتشار این فتوا به یک گفتمان ملی برای مبارزه با افراط گرایی و پیروی از آموزه های دین اسلام دست یابیم.

علمای دینی پاکستان در این فتوا تأکید کرده اند: "هیچ فرد یا گروهی قدرت اعلام جهاد را ندارد و انفجارهای انتحاری با آموزه های اساسی دین اسلام کاملا منافات دارد لذا این اقدامات حرام است."

این کتاب که درباره جامعه اسلامی بین المللی نوشته شده است، امروز سه شنبه با حضور رئیس جمهور پاکستان در اسلام آباد رونمایی شد./تنا
انتهای متن/

سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 14:01

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید