خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 531
چاپ کردن این صفحه

ادعای دیده بان حقوق بشر:کرد های سوری فرمانده های داعشی را به ترکیه فراری میدهند

کرد ها برای انتقال فرمانده ها و خانواده انها 90 هزار دلار دریافت می کنند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه فاش کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک در ازای دریافت مبالغ هنگفتی فرماندهان و خانواده‌های اعضای داعش را به ترکیه فراری می‌دهند و همسر و دو فرزند سرکرده این گروه تروریستی را به مکانی نامعلوم در خارج از "باغوز" (آخرین پناهگاه داعش در سوریه) منتقل کرده‌اند.

روزنامه الوطن سوریه اینگونه بیان می کند، دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه‌های مخالف فاش کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) مورد حمایت آمریکا، در ازای دریافت مبالغ هنگفت از فرماندهان و اعضای خانواده عناصر داعش آنها را از منطقه شرق فرات به مناطق تحت تسلط "شبه نظامیان" ترکیه فراری می‌دهند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد: بیشترین مبلغی که در ازای قاچاق خانواده یکی از اعضای داعش به نیروهای سوریه دموکراتیک پرداخته شده به ۹۰ هزار دلار رسیده است.

طبق اطلاعات این سازمان، تا بدین لحظه ۱۴۲ خانواده داعشی با پرداخت مبالغ هنگفت به یک تیم قاچاقچی انسان متشکل از ده‌ها تن از نیروهای قسد و شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه و همدستان دیگر از مناطق تحت کنترل کردهای سوریه فرار کرده‌اند.

طبق این گزارش، عملیات فراری دادن فرماندهان و خانواده‌های اعضای داعش توسط خودروهای نظامی و توسط برخی از نیروهای مسلح صورت می‌گیرد و افراد مذکور خانواده‌های داعشی را که تابعیت سوری ندارند به مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان ترکیه انتقال می‌دهند و برخی دیگر نیز که سوری هستند به دنبال خروج از مناطق تحت کنترل نیروهای کرد و رفتن به ادلب هستند.

در همین راستا، یک منبع مطلع به خبرگزاری بغداد الیوم اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک توسط یک کامیون بزرگ آبی رنگ ۲۱ خانواده سرکرده‌های داعش را پس از توافق برای تسلیم باغوز به کردها، به مکان نامشخصی منتقل کردند.

طبق این گزارش، این کامیون تحت حفاظت نیروهای ویژه آمریکا و خودروهای قسد بوده در افراد مذکور همسر و دو فرزند ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش نیز حضور داشتند که به مکان نامشخصی منتقل شدند.

این منبع افزود: خانواده‌های مذکور متشکل از زنان و کودکان اعضای داعش بوده و هیچ مردی در میان آنها حضور نداشت.
انتهای متن/

در همین زمینه بخوانید:

شنبه, 11 اسفند 1397 ساعت 10:02