بازگشایی ناگهانی رادیوی اسرائیلی
پوشش خبری حمله داعش به اورشلیم به سبک صهیونیست‌ها

در پی پوشش خبری صهیونیست‌ها برای باورپذیر نشان دادن حمله داعش به اسرائیل، سایت تبشیری ها و رادیوی تعطیل‌شده اسرائیلی در همکاری مشترکی به این موضوع پرداختند.

به گزارش دیده بان، در اینجا لازم می‌دانیم نقل‌قولی از ریچارد سیلور اشتین تحلیلگر و روزنامه‌نگار آمریکایی در مطلبی پیرامون چرایی پوشش خبری بخش تعطیل‌شده فارسی صدای اسرائیل از حمله عناصر وابسته به داعش در تهران بیان شد را بیاوریم.

سیلور اشتین در این تحلیل می‌نویسد: "پخش برنامه فارسی صدای اسرائیل نزدیک به یک ماه قبل درنتیجه تغییر مدل خبری متوقف شد. این در حالی بود که «منشه امیر» سردبیر فارسی‌زبان این بخش خبری مخالف قطع برنامه‌ها بود اما درست لحظاتی بعد از حملات تروریستی در تهران بخش فارسی صدای اسرائیل که وزارت جنگ این رژیم آن را حمایت مالی می‌کند، به ناگهان برنامه خود را از سر گرفت. این تحلیلگر آمریکایی تأکید می‌کند که این فعل‌وانفعال در اسرائیل نمی‌تواند تصادفی باشد."

با یادآوری این مقدمه به سراغ سایت تبشیری های صهیونیست می‌رویم تا از جناحی دیگر این نمایش رسانه‌ای برای عادی‌سازی و باورپذیری حمله داعش به اسرائیل، توسط فرقه تبشیری ها که ساخته‌ و پرداخته همین صهیونیست‌ها هستند صورت می‌گیرد.

در واقع رژیم اشغالگر قدس با تولید و طراحی، همچنین حمایت‌های مختلف از فرق ضاله ای مانند بهاییت و مسیحیت تبشیری، آموزش و ساماندهی تروریست‌هایی در گروهک‌های مختلف مانند داعش و یا تیم‌های ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، تلاش دارد به هر نحو ممکن اهداف خود در ایران و کشورهای اسلامی را اجرایی نماید.

از سویی دیگر نیاز دارد اقدامات خود را در جامعه جهانی به صورتی موجه نمایش دهد و در این زمینه خود را از هر اتهامی پاک جلوه دهد. زیرا تجربیات قبلی صهیونیست‌ها در مورد فرقه ضاله بهاییت به آن‌ها آموخت که باید به هر نحوی نمایش خود را طبیعی نشان دهند.

لازم به ذکر است که در خصوص فرقه بهاییت، این تشکیلات با همه محبوبیت کاری و خدماتی‌اش برای اسرائیل، حق هیچ‌گونه تبلیغی برای اراضی اشغالی و شهرک‌نشینان نداشته و تمامی فعالیت‌های آن در کشورهای هدف بوده است.

حال با این تفاسیر باید حمله داعش به اسرائیل هم به‌نوعی توجیه شود تا اتهام حمایت‌های صهیونیست‌ها از تروریست‌های تکفیری داعش به قربانی شدن اسرائیل در حملات تروریستی به اورشلیم تعبیر شود.

دراین‌بین نیاز به پوشش خبری و تأیید این موضوع است که حساسیت کار را به آنجایی می‌کشاند که رادیوی تعطیل‌شده اسرائیل شروع به کار می‌کند و فرقه تبشیری ها هم به حمایت و مظلوم‌نمایی برای اسرائیلی‌ها با انتشار اخباری کذب می‌پردازد.

این سایت در این زمینه چنین می‌نویسد:

"در جریان دو عملیات تروریستی داعش در اسرائیل، یک مرزبان زن این کشور با ضربات چاقو و شلیک گلوله در اورشلیم کشته شد. روز جمعه دو حمله همزمان در کنار دروازه دمشق، در منطقه قدیمی اورشلیم رخ داد، که در جریان حمله اول، دو فلسطینی به نیروهای پلیس تیراندازی کردند که توسط پلیس اسرائیل کشته شدند. در حمله دوم نیز یک فلسطینی با چاقو و اسلحه به یک مرزبان زن اسرائیلی حمله کرد که در این درگیری مرزبان اسرائیلی و مهاجم فلسطینی کشته شدند."

همچنین در تأیید این موضوع فرقه تبشیری ها چنین سندسازی می‌کند:

"گروه داعش، ‌در وب‌سایت اعماق اعلام کرد که این گروه برای اولین بار در اسرائیل، دو حمله همزمان به انجام رسانده است."

حتی اگر صحت درج این خبر در سایت اعماق را هم بپذیریم که در هاله ای از ابهام است، باز هم درج چنین خبری به سفارش کارگزاری مثل رژیم صهیونیستی برای داعش چیز عجیبی به نظر نمی رسد.

 

 

Capture147
انتهای متن/

دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 12:50

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید