مقابله یهودیان با تفکر افراط‌گرایی
اعتراض شهرک‌نشینان به اقدامات صهیونیست‌ها

در پی اقدامات اخیر صهیونیست‌ها و نقض حریم مسجدالاقصی برای چندمین بار این اقدامات مورد اعتراض شهرک‌نشینان در اسرائیل قرار گرفت.

به گزارش دیده بان، گروهی از یهودیان ساکن قدس با تظاهرات علیه نقض حریم مسجدالاقصی توسط اسرائيل و ایجاد محدودیت با گیت‌های فلزیاب در ورودی‌های آن، سیاست‌های اشغالگرانه این کشور و رفتار خشونت‌آمیز پلیس با فلسطینیان، اعتراض کردند.

یورش‌های سازمان‌یافته شهرک‌نشین‌ها، اعمال محدودیت‌ها در ورود و خروج مسلمانان، هتک حرمت‌های مداوم نظامیان و بازداشت عوامل اجرایی مسجد از جانب صهیونیست‌ها در جهت یهودی‌سازی تدریجی مسجدالاقصی و پیرامون آن از جمله این مسائل است.

درواقع مواضع مخالف یهودیان، نه به دلیل مخالفت ذاتی با پیروان این دین آسمانی، بلکه ناشی از عملکرد ضد دینی محافل دولتی و شبکه‌ای صهیونیسم شکل‌گرفته است. صهیونیست‌ها برای آنکه بتوانند فعالیت‌های خود را آزادانه به‌پیش ببرند، از یهودیان به‌عنوان سپر خود استفاده کرده و ازاین‌رو موجب افزایش موج بی‌اعتمادی و دشمنی جهانی نسبت به آن‌ها می‌شوند. اقدامات گسترده صهیونیسم بین‌الملل بر مبنای القاء هویت یهود-صهیونیست در افکار عمومی جهان با این هدف دنبال می‌شود.

درواقع اقدامات ضد دینی صهیونیست‌ها و رویکردهایی که به نام یهودیان در جریان است و در هیچ دین و مذهبی پذیرفته‌شده نیست، موجب بدبینی افکار عمومی نسبت به پیروان راستین دین یهود در مناطق مختلف جهان شده است.
انتهای متن/

دوشنبه, 02 مرداد 1396 ساعت 10:10

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید