پایان فرقه‌ای با معیار جنگ نژادی
ادعای حلول روح مسیح در رهبر یک فرقه آدمکش

پرونده مدعی فرقه‌ی خانواده منسون با مرگ سرکرده این تشکیلات به تاریخ پیوست.

به گزارش دیده بان، مرگ چارلز منسون، رهبر فرقه جنجالی و قاتل همسر پولانسکی یادآور سرکرده فرقه‌ای است که در دهه ۱۹۶۰ میلادی که پیروانش به دستور او مرتکب چندین قتل فجیع در آن زمان شدند. جالب اینکه چارلز منسون با اینکه در هیچ‌یک از صحنه های قتل حاضر نبود، اما به‌عنوان آمر این قتل‌ها در سال ۱۹۷۱ به اعدام محکوم شد. حکم اعدام او به دلیل تغییر قانون مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا در آن زمان به حبس ابد تغییر کرد.

 

اما دلیل قتل‌ها در فرقه منسون که بر این اساس در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی پیروانش را جذب می‌کرد این بود که وی معتقد بود جنگی نژادی در آمریکا به امید اینکه این قتل‌ها به گردن سیاه‌پوستان بیفتد و این مسئله تنش‌های نژادی را افزایش دهد، قریب‌الوقوع خواهد بود.

 

همچنین سرکرده فرقه مذکور چالرز منسون گروهی از پیروان خود را متقاعد کرده بود که روح عیسی مسیح در جسم او حلول کرده است. او با ترکیبی از کاریزما و استفاده از مواد مخدر گروهی را که عمدتاً زنان جوان متعلق به طبقه متوسط بودند، گرد خود جمع کرد. چارلز منسون روی پیروانش نفوذ ویژه‌ای داشت و آن‌ها او را «خدا» یا «شیطان» خطاب می‌کردند.

 

یکی از برجسته‌ترین موارد قتل‌هایی که پیروان چارلز منسون مرتکب شدند، کشتن شارون تیت بازیگر و همسر رومن پولانسکی کارگردان مشهور سینما بود. آن‌ها شارون تیت را که ۹ ماهه باردار بود، همراه تعدادی از مهمانانش به شکل فجیعی در منزل او کشتند.

 

به گفته مسئولان، چارلز منسون چندی پیش از زندانی در جنوب کالیفرنیا به بیمارستانی در همین ایالت منتقل شد و صبح امروز دوشنبه ۲۰ نوامبر به دلایل طبیعی درگذشت. گروه پیروان چارلز منسون که بانام "خانواده منسون" شناخته می‌شدند، در سال ۱۹۶۹ میلادی هفت نفر را در دو واقعه جداگانه کشتند.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره زندان‌های کالیفرنیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که او روز یکشنبه در بیمارستان به مرگ طبیعی و در ۸۳ سالگی درگذشته است. در این بیانیه به جزییات بیشتری اشاره نشده است.
انتهای متن/

سه شنبه, 30 آبان 1396 ساعت 14:02

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید