خشم شبکه وهابیت از تعامل بین ادیان
اعتراض شبکه نور به تبریک تولد حضرت مسیح (ع)

شبکه وهابی نور همزمان با فرارسیدن سالروز تولد حضرت مسیح، عقده‌گشایی خود را به بهانه تبریک کریسمس بیان کرد.

به گزارش دیده بان، فرقه وهابیت با تمرکز بر مواردی خاص ازجمله ایجاد بدعت، خرافه پراکنی، ترویج افکار وهابی و... این بار در اقدامی تأمل‌برانگیز خشم و عصبانیت خود از ارتباط مسالمت‌آمیز بین ادیان الهی را به بهانه جشن و تبریک میلاد حضرت مسیح (ع) ابراز می‌کند.

 

این شبکه وهابی در برنامه "نهضت احیاگری" تبریک کریسمس و جشن و شادمانی برای میلاد مسیح (ع) را چالش عنوان می‌کند. همچنین چنین به بیننده القا می‌کند که این موضوع بدعت در اسلام است. جالب اینکه وهابیت که خود مولد بدعت‌های مختلف بوده، اکنون نگران از تبریک میلاد مسیح شده و آن را بدعت بیان می‌کند.

 

مهم‌ترین موضوع برای این واکنش وهابیت، احساس خطر در وحدت میان ادیان توحیدی است. پس برای این امر باید با ایجاد فتنه و تحریک عقاید و استفاده از شبهات مختلف، وحدت میان یکتاپرستان را تضعیف نمایند.استفاده از برنامه‌های مختلف و جریان سازی‌های مشابه در این شبکه‌های ماهواره‌ای ازجمله الویت هایی است که وهابیت به آن‌ها می‌پردازد.

 

در این زمینه شبکه مذکور چنین می‌گوید:

" موضوع این قسمت از برنامه چالش کریسمس، شاید اگر به چند قرن عقب برمی‌گشتیم نیاز نبود همچون برنامه‌ای برویم که کریسمس تبریک گفتن و کریسمس جشن گرفتن برای مسلمانان درست یا نه؟ یک نوع تشابهی است کلاً بین اعتقادتی که قرار داده‌شده درباره تولد حضرت مسیح، چگونگی تولد او، تولد بودا، تولد میترا، همه این‌ها باهم یک نوع تشابه دارد و تقریباً همزمانی آن‌ها را می‌رساند که در یک‌زمان قراردادند این‌ها را، این بیشتر بر اساس خیالات و بافت خیال انسان است تا این‌که بر حقیقت نزدیک باشد. ما هیچ تدریس صحیحی نداریم از این قضیه که حضرت مریم وقتی در عبادتگاهش بود و ذکریا وارد می‌شد غذا را می‌دید و طعامش را می‌دید و می‌گفت از کجا این آمده؟"
انتهای متن/

شنبه, 11 دی 1395 ساعت 14:14

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید