ترویج بدعت در اسلام با حمایت اسلام‌ستیزان
شعار اسلام با دموکراسی در توجیه مسجد ضرار برلین

نمایش رسانه‌ای دویچه وله جهت حمایت و مظلوم‌نمایی، به بهانه دریافت پیام‌های تهدیدآمیز برای مؤسس مسجد مختلط در آلمان، رونمایی شد.

به گزارش دیده بان، در پی طراحی و اجرای پروژه‌ای به‌اصطلاح مذهبی در قالبی موجه و با سبک و سیاق موردپسند غرب، راه‌اندازی مسجد مختلط در برلین رسانه‌ای می‌شود تا چنین عنوان شود که اسلام با دموکراسی تنها هدف برپایی این مسجد بوده است.

جدای از مواردی که در گزارش قبلی در این زمینه به آن اشاره شد، رسانه‌های حامی این جریان به‌نوعی موضوع را عنوان می‌کنند که گویی تا قبل از این مسلمانان شامل برادران اهل سنت و شیعیان هرگز در مسجدی در کنار یکدیگر نبوده و نماز برگزار نکرده‌اند.

نکته بعدی در این زمینه مؤسس این مسجد است که به‌عنوان فعال حقوق زنان در غرب برلین معرفی می‌شود که ناگهان به فکر ایجاد چنین مسجدی با این سبک می‌شود.

گفتنی است از ابتدای راه‌اندازی این مسجد اردوغان خواستار تعطیلی فوری آن شده بوده که این موضوع را در پیامی به دولت آلمان ابلاغ نمود و دولت آلمان هم هنوز به این درخواست پاسخ نداده است.

از سوی دیگر برای مظلوم‌نمایی و به‌نوعی فرافکنی در این زمینه، روزنامه آلمانی همزمان گزارش می‌دهد که بنیادگذار مسجد نوبنیاد برلین بیش از صدبار تهدید به مرگ شده و اکنون 24 ساعته تحت حفاظت شدید پلیس است، که این موضوع در نوع خود قابل‌تأمل است.

یکی از شاخص ترین تناقضات این مسجد با دین مبین اسلام موضوع اجازه ورود هم‌جنس‌بازان به آن و اجباری نبودن استفاده از روسری و حجاب نیز برای زنان است که در گزارشات مختلف به این موضوع پرداخته‌شده است و جای هیچگونه توجیهی نیز ندارد.

گفتنی است تماشای این صحنه‌ها از چند شبکه تلویزیونی خشم مراکز دینی در مصر و ترکیه را برانگیخته است. نهاد دیانت در ترکیه و دارالفتاوی در مصر این مسجد را تحریم کردند. دارالفتاوی مصر حتی مسلمانان جهان را به واکنش در برابر "توهین به اسلام" فراخواند.

در واکنش به این اعتراض‌ها دولت آلمان که از حامیان اسلام‌ستیز در این زمینه بوده است، تصریح کرد که مردم در آلمان از آزادی کامل مذهبی برخوردارند و می‌توانند آئین‌های مذهبی خود را در هر جا و به هرگونه که دوست دارند برگزار کنند!

همچنین آنکارا مدعی شده که مسجد ابن رشد برلین از سوی نهاد وابسته به فتح‌الله گولن واعظ تبعیدی مقیم آمریکا ایجادشده، اما مسئول این نهاد در آلمان، ضمن پشتیبانی از مسجد برلین اعلام کرده که هیچ نقشی در ایجاد آن نداشته است.
انتهای متن/

دوشنبه, 12 تیر 1396 ساعت 10:44

نظرات  

پاسخ + 0 --
M03iN 1396/04/15 - 16:37
خدااای من.!!!
چیزای عجیب و غریب دوره آخرالزمون که میگن. اینجور چیزاس دیگه...
خدا لعنتشون کنه... همه کفّار دست ب دست هم دادن تا بتونن هرجا شده خدشه و ضربه ای به برترین و کامل ترین دین د أدیان الهی وارد کنن و نمونه ش رو هم دیدید. کاش تمام مسلمانان جهان با همبستگی که کفار دارند کمی داشتند تا اینقدر شاهد ظلم و جور و جنایت و خرافه بنام دین نداشتیم.
أللّهُمَّ عَجِّلِ وَلیِـکَ ألْـفَرَجْ...

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید