کشور ما جلوه‌ای از وحدت و همدلی
در تمامی عرصه‌ها اقلیت‌های دینی وجود داشته‌اند

کشور ما جلوه‌ای از وحدت و همدلی همه آحاد جامعه است و ما ایرانیان همه در کنار هم در صلح و امنیت زندگی می‌کنیم.

مسئول اداره اقلیت‌های دینی وزارت ارشاد و مسئول کمیته اقلیت‌های دینی در ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در گفتگو با دیده بان از وحدت میان همه ایرانیان می گوید:

کشور ما جلوه‌ای از وحدت و همدلی همه آحاد جامعه است و شامل ایرانیان مسلمان، مسیحی، یهودی، زرتشتی اقوام مختلف و مذاهب گوناگون می شود، بلوچ و ترکمن، ترک، لر، کرد و... همه در کنار هم در صلح و امنیت زندگی می‌کنند.

امام (ره) در ابتدای انقلاب فرمودند: ایران کشور همه ما، توحید مذهب همه ما و ما ملت واحده هستیم.در سال‌های اخیر هم مقام معظم رهبری بارها با خانواده‌های محترم اقلیت‌های دینی و ادیان توحیدی گفتگو داشته اند و در این گفتگوهای صمیمی اعلام کرده اند که این افراد دین خودشان را به کشور و نظام و انقلاب اسلامی به نحوی شایسته ادا کرده‌اند.

سعید تقوی در ادامه با بیان اینکه در تمامی عرصه‌ها اقلیت‌های دینی وجود داشته‌اند گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی تعداد بسیار زیادی از آنها در میان شهدا و آزادگان بوده‌اند و در تمامی عرصه‌های سازندگی و در تخصص‌های پزشکی و فنی در کنار ملت ایران بوده‌اند و در رشد و شکوفایی این کشور نقش سازنده‌ای داشته‌اند.

نظام جمهوری اسلامی هم در قانون اساسی نگاه ویژه‌ای داشته است و چند بند از قانون اساسی ما به ایرانیان مسیحی، زرتشتی و کلیمی مربوط و نمایندگانی از آن‌ها در مجلس شورای اسلامی حضور دارند.

در بخش آموزش هم مدارسی مخصوص همین هم‌وطنان است که با زبان و دروس مخصوص همان دین تدریس می‌شود. با بودجه‌ای که دولت و میراث فرهنگی اختصاص می‌دهد برای بازسازی کلیساها و زیارتگاه‌ها اقدام می کنیم که هم موردتوجه اقلیت‌های دینی ما است و توریست‌های خارجی هم تمایل دارند این اماکن را بازدید کنند.

همچنین کتاب و مجلات خاص همه این هم‌وطنان در حال چاپ و انتشار است.تمامی دستگاه‌ها هم با اطلاعی که من دارم در این تلاش هستند که امنیت این عزیزان را فراهم کنند.

آقای تقوی در پایان افزود علی رغم اینکه امسال مدت کوتاهی متأسفانه آشوب‌هایی رخ داد اما ما ایام کریسمس را با شادی و نیکی برگزار کردیم و تقریباً در تهران 16 سالن بود که در کمال امنیت مثل همیشه حتی در شهرستان‌ها بدون هیچ مشکلی برگزارشد.

امیدواریم این وحدت و هماهنگی در تمامی کشور مانند سال‌های گذشته همچنان پابرجا باشد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 11 بهمن 1396 ساعت 09:52

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید