وحدت رمز موفقیت در تمام دنیا
تضمین تأمین منافع کل بشریت با وحدت امکان پذیر است

در میان ادیان، اقوام و ملت‌های مختلف اگر به‌صورت کلان نگاه کنیم و همه بشریت باهم متحد شوند، آن چیزی که منافع کل بشریت را در دنیا تأمین می‌کند همین وحدت است.

عبدالسلام بزرگ‌زاده پژوهشگر فرهنگ‌عامه، تهیه‌کننده و روزنامه‌نگار، مدرس دانشگاه در گفتگو با دیده بان مطرح کرد:

وحدت در تمام دنیا رمز موفقیت است. در میان ادیان، اقوام و ملت‌های مختلف اگر به‌صورت کلان نگاه کنیم و همه بشریت باهم متحد شوند، آن چیزی که منافع کل بشریت را در دنیا تأمین می‌کند همین وحدت است. هر ملتی یک زادگاهی دارد به نام وطن و در تأکیدات دینی هم‌ وطن دوستی اشاره‌شده است و ما به‌عنوان ملت ایران اگر اتحاد داشته باشیم ایرانی مستحکم و آباد خواهیم داشت.

 

راه‌های رسیدن به این وضعیت وحدت است و ابزار وحدت متعدد بوده است. یکی از مواردی که می توانم به آن اشاره‌کنم تأثیرات موسیقی همه اقوام، قومیت‌ها، ادیان و مذاهبی است که در ایران وجود دارد و به‌صورت مشترکاتی است که می‌توان از آن نام برد.

 

از سوی دیگر زبان و پوشش‌هایی نیز از قدیم تاکنون بوده است، برای مثال لباس سنتی ما که همان لباس دوران اشکانیان است و همچنان حفظ‌شده است و در ادامه پوشش، زبان، موسیقی، آداب‌ورسوم مشترک مانند جشن نوروز که در ایران به آن پرداخته‌شده است. این مواردی که بیان شد تنها قسمتی از موارد مشترکی است که در میان ایرانیان توانسته به‌عنوان ابزاری برای وحدت در این سال‌ها فعال و پویا باشد.

 

همچنین در امت واحده اگر مسلمانان به اصلی‌ترین چیز یعنی خدای مشترک، کعبه مشترک و پیامبر مشترک متصل شوند، ریسمان الهی را تشکیل می‌دهند و سبب اتحاد و قدرتمند شدن این امت واحده می‌شوند.

 

دشمنان وحدت در میان ادیان و ملت‌ها به علت ناخوشایندی از چنین وضعیتی بخصوص در ایران، توطئه‌هایی را تنظیم، طراحی و اجرایی می‌کنند تا بتوانند این وحدت را به نحوی بشکنند و ما باید هوشیار باشیم و این وحدت مثال‌زدنی در ایران بزرگ را همچنان به نحو احسن حفظ کنیم.
انتهای متن/

دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 13:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید