قاری آفریقایی:
با سلفی ها مقابله می کنیم

فعالیت فرقه ای بسیار زیاد است و انواعی از فرق در اشکال سلفی، صوفی و... درکنار شیعیان و اهل سنت هستند و چنانچه در برابر ما قرار بگیرند و جبهه گیری کنند ما هم با آنها بر طبق وحدت اسلامی مقابله می کنیم.

برگزاری مسابقات قرآن در ایران بهانه ای بود تا با برخی از شرکت کنندگان خارجی آن به مصاحبه بنشینیم و از نحوه فعالیت های ایشان در کشورهایشان سوالاتی را بپرسی.

متن زیر به مصاحبه با احمد ابراهیم تیام قاری و حافظ قرآن از آفریقا اختصاص دارد که موارد قابل توجهی را در آن ملاحظه می کنیم.

 

-لطفا خودتان را معروفی کنید، هدف از فعالیت در زمینه قرآن را بفرمایید؟

من احمد ابراهیم تیام از کشور گامبیا هستم و در 4 سالگی به آموزش قرآن پرداختم و این آموزش توسط عموی بنده بوده است.همچنین این آموزش ها در مدارس هم ادامه داشته است تا کنون که به عنوان یکی از شرکت کنندگان در این مراسم به جمهوری اسلامی آمده ام.

-زمینه وحدت در میان برادران اهل سنت و شیعه در کشورتان به چه نحوی است؟

به فرموده پیامبر اسلام همه ما مسلمان هستیم و در کشورمان تعامل شیعیان و اهل سنت بسیار خوب است.منتهی برخی از همین افراد بیشتر تقیه می کنند و برخی دیگر کمترو این موضوع به دیدگاه آنها بستگی دارد و حتی گروهی اعتقادات و دیدگاه طرف مقابل و اسلام وی را حتی قبول ندارند.برخی از اهل سنت هم سعی میکنند همراه شیعیان باشند و این وحدت را حفظ کنند.

-درگامبیا فعالیت های فرقه ای بر علیه مسلمانان آیا وجود دارد؟ راه مقابله با فرقه ها از دیدگاه قرآنی چیست؟

برطبق وحدت اسلامی همه ما یکی هستیم و کتابمان ، راه و کلام ما همه قرآن است و ما تبعیت از قرآن داریم.در این حالت برای هیچ یک از افراد تبعیضی وجود ندارد.اما در میان ما تعامل بین مسلمانان بسیار خوب است اما متأسفانه فعالیت فرقه ای بسیار زیاد است و انواعی از فرق در اشکال سلفی، صوفی و... درکنار شیعیان و اهل سنت هستند و چنانچه در برابر ما قرار بگیرند و جبهه گیری کنند ما هم با آنها بر طبق وحدت اسلامی مقابله می کنیم.

 

 

 file 4288x2848 000067122

 
انتهای متن/

سه شنبه, 19 ارديبهشت 1396 ساعت 11:42

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید