نمایش وحدت ملی برای همه ایرانیان
کمک‌رسانی هم‌وطنان غیرمسلمان برای زلزله زادگان غرب کشور

همزمان با حادثه زلزله در غرب کشور، نمایش اتحاد و وحدت یکپارچه ایرانیان برای کمک‌رسانی به هم‌وطنان آسیب‌دیده با کمک‌های مختلف و همگانی هم‌وطنان غیرمسلمان ایرانی، به اوج خود رسید.

به گزارش دیده بان، در روزهای اخیر همه ایران یکپارچه‌شده و با اتحاد و انسجام ملی برای کمک‌رسانی به هم‌وطنان زلزله‌زده در غرب کشور بسیج شده و از هر اقدامی برای امدادرسانی و برطرف کردن نیازهای هم‌میهنان خود دریغ نکرده‌اند. دراین‌بین هم‌وطنان غیرمسلمان ارمنی، مسیحی، زرتشتی و... با همکاری و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی سهم عمده‌ای در این اقدام بزرگ داشته و مانند گذشته در تمامی اتفاقات مهم در ایران در کنار دیگر هم‌وطنان خود حاضرشده و با یاری آن‌ها همچنان وحدت میان خود و دیگر هم‌وطنان مسلمان را بیش‌ازپیش تقویت نموده‌اند.

 

در ذیل برخی از این موارد به‌صورت مختصر آورده شده است:

 

کمک‌رسانی شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران به هم‌وطنان زلزله‌زده

شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران و شمال کشور در این رابطه افزود: ضمن عرض تسلیت مجدد به هم‌وطنان عزیز زلزله‌زده در غرب کشور و همدردی با آن عزیزان مصیبت‌دیده، به‌منظور کمک‌رسانی، مبلغ 100.000.000 ریال به‌حساب شماره 99999 جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران واریز نموده است. باشد که خداوند منان، سرزمین عزیزمان ایران را از گزند هرگونه بلای طبیعی و امتحان الهی دورنگه دارد.

 

کمک‌رسانی خیرین کلیسای گریگور مقدس ارامنه به زلزله‌زدگان

گروه خیرین کلیسای گریگور مقدس، جهت یاری‌رسانی به زلزله‌زدگان هم‌وطن در غرب کشور، با هماهنگی شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران روز جمعه 26 آبان ماه اقلام موردنیاز زلزله‌زدگان را که توسط خیرین جمع‌آوری‌شده بودند، به اداره فرهنگ ایمنی و آموزش‌های شهروندی آتش‌نشانان داوطلب محله مجیدیه تحویل دادند.

 

کمک‌رسانی مجتمع آموزشی دخترانه ارامنه ارس به هم‌وطنان زلزله‌زده

ضمن عرض تسلیت به هم‌وطنان شریف غرب کشور و همدردی با عزیزان مصیبت‌دیده، به استحضار می‌رساند։

مدرسه ارس جهت یاری‌رسانی به زلزله‌زدگان دردمند هم‌وطنمان، با هماهنگی شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران و آموزش‌وپرورش منطقه 6 تهران روز چهارشنبه 24 آبان اقلام موردنیاز زلزله‌زدگان را که توسط همکاران، اولیا و دانش آموزان جمع‌آوری‌شده بود تحویل سرای محله بهجت‌آباد نمود. به دلیل همیاری بسیار خوب همکاران، اولیا و دانش آموزان کمک‌رسانی به عزیزان زلزله‌زده، روز شنبه نیز ادامه داشت و کلیه اجناس جمع‌آوری‌شده تحویل آموزش‌وپرورش منطقه 6 تهران گردید.

 

زرتشتیان یزد به کمک زلزله‌زدگان شتافته/ ارسال دو کامیون لوازم ضروری

رئیس انجمن زرتشتیان یزد از کمک‌رسانی هم‌وطنان زرتشتی این استان به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد و گفت: این کمک‌ها با 2 دستگاه کامیون به کرمانشاه ارسال شد.آقای نیکنام افزود: اغلب این کمک‌ها شامل چادر مسافرتی، پتو، فوم، گاز پیک‌نیک، لباس گرم، لوازم بهداشتی، غذاهای کنسرو شده، شیر خشک، شیشه شیر و پوشاک نوزاد است. وی که برای بررسی و شناسایی مناطق و افراد نیازمند، عازم کرمانشاه شد ادامه داد: کمک‌های زرتشتیان به کرمانشاه می‌رسد و توزیع خواهد شد.

 

زندگی مسالمت‌آمیز کلیه هم‌وطنان غیرمسلمان شامل زرتشتیان، مسیحیان، جامعه ارامنه، آشوریان، یهودیان و... با مسلمانان و همیاری و کمک به یکدیگر در امور مختلف یکی از شاخصه‌های برجسته در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده که همچنان دشمنان به دنبال تخریب این روابط بوده و از اتحاد و وحدت همه ایران و ایرانیان در موارد مشابه به‌شدت وحشت دارد.
انتهای متن/

دوشنبه, 29 آبان 1396 ساعت 14:05

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید