نایب‌رئیس انجمن کلیمیان تهران
ما به داشتن زبان مادری فارسی افتخار می‌کنیم

ما جامعه کلیمی با توجه به قدمت طولانی که در ایران داریم و علاقه خاصی که به خاک این کشور داریم، یکی از نشانه‌های آن این است که زبان مادری ما زبان فارسی است، و ما خیلی به این موضوع مهم افتخار می‌کنیم.

نایب‌رئیس انجمن کلیمیان تهران و رئیس هیئت‌مدیره بیمارستان دکتر سپیر وابسته به جامعه کلیمیان در مصاحبه با دیده بان مطرح کرد:

خدا را شکر می‌کنیم که در همایش ملی وطنم در کنار دیگر ادیان و اقوام مختلف باشیم و بار دیگر با حضور در کنار همدیگر این اتحاد، وحدت و انسجام خودمان را نشان دهیم. در وطن ما ایران با وحدتی که میان کلیه اقوام و ادیان و مذاهب گوناگون وجود دارد، این درواقع کلید رمز پیروزی ملت بزرگ ایران است.

 

با تکیه‌بر همین اصل مهم ما شاهد پیشرفت‌های مختلف ایران در تمامی عرصه‌های علمی، صنعتی و آبادانی و... خواهیم بود و ما بسیار خوشحالیم که جامعه کلیمیان همواره همراه با ملت ایران باسابقه‌ای طولانی که در کشور ایران دارد همیشه در تمامی سختی‌ها و خوبی‌ها در کنار ملت بوده است، این‌ها نمونه‌ای از همزیستی مسالمت‌آمیزی است که در دنیا بی‌نظیر است.

 

سلیمان کهن صدق در همین راستا مطرح کرد که من اشاره‌ای دارم به بیمارستان دکتر سپیر که وابسته به جامعه کلیمیان است و با کمک‌های مالی جامعه کلیمی و دولت محترم جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند. در این بیمارستان تمامی پزشکان و پرسنل دلسوز ما اعم از مسلمان، کلیمی و سایر ادیان در کنار هم فعالیت می‌کنند و شاهد خدمات درمانی آن ها هستیم، و کلیه بیمارانی که به این مرکز مراجعه دارند جدای از اینکه چه ملیتی دارند یا از چه کیش و آئینی باشند مورد درمان قرار میگیرند. شعاری که ما داریم به‌عنوان اینکه هم نوع خودت را مانند خودت دوست بدار از آموزه‌های شریعت موسی کلیم‌الله است وکسانی که مراجعه دارند ما هرگز در مورد دین و آئین آن‌ها سؤالی نمی‌پرسیم و این‌ یکی از افتخارات ما است.

 

ما جامعه کلیمی با توجه به قدمت طولانی که در ایران داریم طبیعتا علاقه خاصی به خاک این کشور داریم و یکی از نشانه‌های آن این است که زبان مادری ما زبان فارسی است، و ما خیلی به این موضوع مهم افتخار می‌کنیم.

 

امیدواریم با اتحاد و همبستگی و با وحدت و یکپارچگی تمامی ادیان و اقشاری که در ایران زندگی می‌کنند در برابر هرگونه تهدید و مشکلی که ایران را تهدید کند ایستادگی کنیم و با همین ایستادگی، وحدت و مقاومت موفق و پیروز خواهیم بود.
انتهای متن/

دوشنبه, 09 بهمن 1396 ساعت 14:35

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید