نامه تسلیت اسقف اعظم ارامنه تهران
ابراز همدردی ارامنه تهران با حادثه دیدگان سیل اخیر

جناب سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان سیل اخیر، ضمن تسلیت مراتب همدردی خود را از طرف جامعه ارامنه نسبت به دیگر هم‌وطنان خود بیان کردند.

به گزارش دیده بان، به دنبال بارش سنگین باران که در روز جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ در منطقه شمال غرب ایران رخ داد، حادثه ای غمناک در برخی از شهرها در این روز رقم خورد که باعث حزن و اندوه تمامی ملت ایران گردید.

 

 تعداد هم‌وطنانی که در این حادثه جان خود را از دست دادند، ۴۸ نفر اعلام گردید و بیشترین تلفات و مفقودی‌های این سیل از شهرستان‌های عجب‌شیر و آذرشهر بود.

 

خلیفه ارامنه تهران نیز طی نامه ای  به شرح ذیل مراتب همدردی خود را حضور مقام معظم رهبری ابراز کردند:

محضر مبارک حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای

مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی

با دلی آکنده از حزن و اندوه، خبر جان‌گداز جان باختن و مفقود شدن جمعی از هم‌وطنان عزیزمان را در ورزقان، سر آب، ارومیه، اشنویه، نقده، پیرانشهر، سقز، زنجان را که به علت سیل سهمگین به وقوع پیوست را از طریق رسانه‌های جمعی آگاه شدیم. به مناسبت این واقعه حزن‌انگیز به پیشگاه عظیم الشان آن جناب، مراتب همدردی و تسلیت این‌جانب و ارامنه ایران را ابراز می‌داریم.

 لذا در این ایام مبارک عید رستاخیز مسیح، حین مراسمات نماز خاص، برای آن والامقام و کلیه خدام تحت رهبریتان، خانواده‌های داغدار و برای آرامش ارواح جان‌باختگان، دست دعا به درگاه باری‌تعالی بلند کردیم.

باشد که خداوند، ایران عزیز را از هرگونه بلا و شر به دور داشته و به شما صبر عظیم و طول عمر باعزت عطا فرماید.

دعاگو

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

خلیفه ارامنه تهران

29 فروردین 1396
انتهای متن/

چهارشنبه, 30 فروردين 1396 ساعت 13:51

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید