مراسم یادبود شهدای ارمنی
میهن، مقدس‌ترین دارایی انسان در جهان

به مناسبت سی و هفتمین سالگرد دفاع مقدس مراسم دعا برای آرامش روح شهدای ارمنی توسط اسقف اعظم ارامنه تهران و با حضور جمع کثیری از ارامنه تهران برگزار شد.

به گزارش دیده بان، در این مراسم، اسقف اعظم در سخنانی ضمن اشاره به ضرورت حفظ ارزش های معنوی و روحانی تأکید کرد: "امروز در اینجا دور هم جمع شده ایم تا برای آرامش روح شهدای ارمنی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و همچنین شهدای انقلاب اسلامی ایران دست دعا به درگاه خداوند بر داریم."

خلیفه ارامنه تهران همچنین افزود: " شهادت جوانان ما در جبهه های جنگ برای دفاع از میهن، گواه این واقعیت است که روح و جان آنها با سرزمین ایران عجین شده است. میهن، مقدس‌ترین دارایی انسان در جهان به‌شمار می آید زیرا میهن عامل حفظ و استمرار حیات یک ملت محسوب می شود. شهدا متعلق به ملت هستند. شهدای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شهدای ملت ما محسوب شده و از جایگاه والایی نزد ملت ما برخوردارند."

خلیفه ارامنه تهران در سخنان خود همچنین به عشق و احترام عمیق ملت ارمنی نسبت به ایران در قرون متمادی اشاره کرد.

پس از مراسم مذهبی، مراسم پذیرایی از سوی تشکل پاسداشت ارزشهای دفاع مقدس جامعه ارامنه ایران وابسته به شورای خلیفه گری ارامنه تهران، با حضوراسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، اسقف ماگار آشگاریان جانشین خلیفه ارامنه تهران، روبرت بیگلریان رئیس شورای خلیفه گری، اعضای شورا و تشکل، همچنین جمعی از خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان ارمنی در محل انجمن فرهنگی ارامنه چهارمحال برگزار شد.

در این مراسم پس از خیر مقدم آرمان بندری رئیس تشکل پاسداشت ارزشهای دفاع مقدس جامعه ارامنه ایران، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در سخنانی ضمن تأکید بر این موضوع که جمع شدن در کنار یکدیگر و یادآوری و ارج نهادن به خاطره شهدای گرانقدر، موجب تقویت ایمان و امید می شود، افزود: "شهدا با ارزش ترین دارایی جامعه و منبع الهام ما به شمار می آیند."

در این مراسم همچنین از خدمات آرمناک آرتونیان عضو سابق تشکل تقدیر به عمل آمد.
انتهای متن/

دوشنبه, 17 مهر 1396 ساعت 09:56

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید