سوءاستفاده سیاسی جریان سعودی
اتحادیه جهانی علمای مسلمان در فهرست تروریستی!

حامیان واقعی ترور و تروریسم با قرار دادن اتحادیه جهانی علمای مسلمان در لیست تروریست‌ها، بار دیگر ثابت کردند که دشمنی و اقدامات سیاسی مهم‌ترین معیار برای تروریستی خواندن دیگران در برخی کشورهای عربی است.

به گزارش دیده بان، سناریوی قرار گرفتن در لیست تروریسم یا کشورهای حامی تروریست و حذف اسم برخی از گروهک‌های تروریستی فعال که اقدامات جنایت‌کارانه این گروهک‌ها و اعضای آن‌ها مثل نقض حقوق بشر، جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی دیگر کشورها و...است، هیچ‌کدام ارزشی برای برخورد واقعی، تحریم و قرار گرفتن نامشان در لیست تروریستی را از نظر کشورهای حامی تروریست ندارد و تنها زمانی این اتفاق حاصل می شود که این موضوع جنبه سیاسی داشته باشد.

همچنین در موقعیت‌های مختلف برای اعمال فشارهای سیاسی مختلف در ابعادی که به برخی از آن‌ها در بالا اشاره شد، موارد متناقضی را شاهد هستیم، از تروریستی خواندن کشورهای مقابله کننده با تروریست ها تا گروهک‌های تروریستی مانند منافقین، که به‌راحتی در میان لابی‌های حامی تروریست از لیست سیاه خارج می‌شوند.

با این تفاسیر احمد الريسونی، معاون اتحادیه جهانی علمای مسلمان افزودن نام این اتحادیه به رهبری شیخ یوسف القرضاوی به لیست تروریسم برخی کشورهای عربی را سیاسی خواند.

احمد الريسونی، معاون اتحادیه جهانی علمای مسلمان در گفتگو با خبرنگار آناتولی ضمن انتقاد از اقدام اخیر عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین به‌قرار دادن این اتحادیه جهانی و شورای بین‌المللی اسلامی در لیست تروریسم، تأکید کرد که این اقدام سیاسی بوده و هیچ‌گونه پایه قانونی ندارد.

وی اظهار داشت:

«این اقدام بی‌معنی و پوچ است. بدون هیچ پایه و اساس حقوقی و قانونی شیخ یوسف القرضاوی دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان را حامی تروریسم خوانده و در این لیست قرارداده اند. همچنین مصر غیابی حکم اعدام ایشان را صادر کرد. این اقدام برای من فاقد اعتبار است. ادامه دشمنی کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین فایده‌ای برای کسی ندارد. اینکه اتحادیه جهانی علمای مسلمان در لیست تروریسم قرار گرفت نشان می‌دهد که ما در مسیر درستی قرار داریم.»

گفتنی است روز گذشته کشورهای مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که اتحادیه جهانی علمای مسلمان به رهبری شیخ یوسف القرضاوی و شورای بین‌المللی اسلامی که مقر آن در دوحه است و همچنین 11 شخصیت دیگر را، به فهرست تروریسم خود افزوده‌اند.
انتهای متن/

شنبه, 04 آذر 1396 ساعت 13:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید