سردبیر نشریه ارامنه در لس آنجلس:
رسانه های آمریکا فضای ایران را بسته نشان می دهند

الان می‌بینیم که مردم بصورت عادی و طبیعی زندگی می‌کنند و تأثیری را که در زمان حضورم در ایران پذیرفتم کاملاً از آنچه رسانه‌ها در غرب مطرح می‌کنند متفاوت است.

موسسه راهبردی دیده بان، متن زیر به مصاحبه با هاروتین ساسونیان از سردبیران نشریات ارامنه در آمریکا اختصاص دارد که نکات قابل توجه و خواندنی ای دارد. او نخستین‌باری بود که به ایران سفر می‌کرد و از جهت نکات جالبی درباره کشورمان بیان کرد.

 

در ابتدا خودتان را معرفی و نحوه فعالیت رسانه‌ای خود در آمریکا را تبیین بفرمایید؟

ساسونیان: من هاروتین ساسونیان، سردبیر هفته نامه‌ای در آمریکا هستم که از سال 1958 میلادی در لس‌آنجلس فعالیتش را آغاز کرده است و بیشتر به اخبار مربوط به ارامنه در آمریکا می‌پردازد.

 

 فضای حاکم بر ایران را پس از نخستین سفرتان چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ساسونیان: در نخستین سفر به ایران متوجه شدم که ذهنیت ایجاد شده از سوی رسانه‌های آمریکا درباره ایران کاملاً با آنچیزی که ما در واقع دیدیم متفاوت است، همواره رسانه‌های آمریکایی اینگونه تبلیغ می‌کنند که ایران کشوری با فضای بسته است، اما الان می‌بینیم که مردم بصورت عادی و طبیعی زندگی می‌کنند و تأثیری را که در زمان حضورم در ایران پذیرفتم کاملاً از آنچه رسانه‌ها در غرب مطرح می‌کنند متفاوت است.

 

آیا جامعه ارامنه امکانی برای عرض اندام در فضای آمریکا دارند؟

ساسونیان: جمعیت جامعه ارامنه در آمریکا الان به یک میلیون نفر می‌رسد، در آمریکا هم بصورت سالیانه برنامه المپیک ارامنه را داریم و اصولاً اقلیت‌ها در جامعه آمریکا این فرصت را دارند که در مراسم‌های فرهنگی و دینی‌شان آیین‌های خودشان را برگزار کنند.

 

 کیفیت برگزاری برنامه المپیک ارامنه در ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ساسونیان: باید بگویم که برگزاری چنین برنامه‌ای در ایران برایم غیرمنتظره بود و تصور برگزاری المپیک ارامنه در چنین مقیاسی را نداشتم و خیلی خوشحال و خوشبختم که مسافرت من به ایران با المپیک ارامنه مصادف شد.
انتهای متن/

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 11:00

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید