سردبیر رسانه ارمنی در کالیفرنیا:
تصویر صحیح ایران را در آمریکا به نمایش می گذاریم

سفر من و سه تن از همکارانم در ایران دقیقاً همین رسالت را دارد که می‌خواهیم یک پل ارتباطی را بین ارامنه ایران و آمریکا ایجاد کنیم.

به گزارش دیده بان، متن زیر به مصاحبه با آقای آبراهام بوقوکیان سردبیر یکی از نشریات ارامنه در آمریکا است که در پی حضور ایشان در ایران تهیه شده است.

 

امکانات ارامنه در برگزاری المپیک در ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بوقوکیان: آنچه را که ما در واقعیت درون ایران دیدیم واقعاً شگفت‌انگیز بود، اما چون کار ما در آمریکا رسانه‌ای و با رسانه‌های ارامنه در دنیا در ارتباط هستم و از آنجا که روزنامه فارسی زبان آلیک را نیز دنبال می‌کنم، مطلعم که در ایران جامعه ارمنی محبوب هستند و ایرانی‌ها ارامنه را دوست دارند،‌ آن‌ها امنیت دارند و بصورت شاد در حال زندگی هستند.

 

اگر بخواهید مقایسه‌ای میان جامعه ارامنه ایران و آمریکا داشته باشید به چه مؤلفه‌هایی می‌توان اشاره کرد؟

بوقوکیان: ارامنه هم در شرق آمریکا و هم در غرب آمریکا حضور دارند و زندگی می‌کنند، من از غرب آمریکا و ایالت کالیفرنیا به ایران آمده‌ام، در کالیفرنیا یک جمعیت ارمنی بزرگ تشکیل شده و البته در جامعه ارمنی آمریکا ایرانی‌هایی هم حضور دارند و خیلی خوب است که ارامنه ایرانی داشته‌ها و آموزه‌هایشان در ایران را در آمریکا هم پیاده می‌کنند و نقش پویاتری در جامعه ارامنه آمریکا دارند.

 

حضور در ایران و ایجاد ارتباط با رسانه‌های ایرانی را چگونه می‌بینید؟

بوقوکیان: سفر من و سه تن از همکارانم در ایران دقیقاً همین رسالت را دارد که می‌خواهیم یک پل ارتباطی را بین ارامنه ایران و آمریکا ایجاد کنیم، البته ما نه تنها تمایل به ارتباط با جوامع ارمنی را داریم، ‌حتی در نظر داریم و برنامه‌ریزی می‌کنیم که درباره ایران هم اخباری را در آمریکا پوشش بدهیم و از سفرمان بازتابی داشته باشیم و تصویر واقعی‌تری از ایران را در آمریکا نشان دهیم. در خصوص مقایسه وضعیت جامعه ارمنی ایران و‌ آمریکا باید گفت که به نظر من این دو جامعه هم سطح هستند و همانطور که ارامنه در ایران می‌توانند فعالیت خودشان را داشته باشند، ارمنی‌ها آمریکا هم در این سطح امکان فعالیت دارند.

 

موسسه راهبردی دیده بان،نشریه اشارت
انتهای متن/

چهارشنبه, 15 دی 1395 ساعت 10:30

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید