مدیر غرفه کلیمیان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب
اعلام همبستگی کلیمیان با کلیه اقشار جامعه

وی ابراز کرد: درزمینهٔ انتشار و چاپ کتاب و آثار فرهنگی، ما یهودیان ایرانی هیچ‌گونه مشکلی نداریم و از آزادی کامل برخوردار هستیم.

مدیر غرفه انجمن کلیمیان در نمایشگاه بین‌المللی در زمینه فعالیت های خودشان در گفتگو با دیده بان چنین ابراز داشتند:

هدف از برپایی این غرفه در نمایشگاه کتاب، در ابتدا اعلام حضور و همبستگی جامعه ایرانی کلیمی با کلیه اقشار جامعه در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی است. همان‌طور که ما خودمان را ایرانی کلیمی می دانیم از همین رو در کنار کلیه برادران ایرانی با هر دین و آئینی در این عرصه شرکت داشته‌ایم.

روزانه در این غرفه یک نفر کارشناس مذهبی حاضر بوده و پاسخگوی سؤالات و شبهاتی در مورد دین موسی کلیم‌الله است که برای جامعه عزیز ایرانی پیش‌آمده است.  در ادامه ما کتاب‌هایی را هم در زمینه‌های مربوط به یهودیان ارائه می‌کنیم.

یک سری از این کتاب‌ها اختصاص به یهودیت دارد که تمامی آن‌ها با ترجمه فارسی همراه بوده ازجمله تورات و مزامیر حضرت داوود، نیایش روزانه، کتاب‌های شعر از شاعران یهودی ایرانی و ...

همچنین در این غرفه از فضایی برای انتشار نشریه رسمی جامعه کلیمیان استفاده می‌شود.

مدیر غرفه یهودیان ایرانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به فعالیت‌های مربوط به دین یهودیت آیا محدودیت‌های خاصی در برابر این موارد بوده است یا خیر؟ پاسخ داد:

در اینجا جا دارد ما کمال تشکر خودمان را از مقامات عالی‌رتبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم برای انجام کلیه کارهای مربوط به چاپ و انتشار آثار مربوط به کلیمیان و همکاری این وزارتخانه با هم‌وطنان یهودی در این راستا، همچنین جامعه کلیمی ایران همواره در این 38 سال در تمامی عرصه‌های مختلف حاضر بوده و خودش را جدای از جامعه ایرانی نمی‌داند.

گفتنی است جامعه کلیمیان حتی در روز 22 بهمن باافتخار شهید حمید نهاوندی را تقدیم کشور عزیزمان می‌کند، در روزهای جنگ تحمیلی هم برادران و خواهران یهودی در جبهه‌ها و در پشتیبانی‌ها حاضر بودند و در آنجا هم شهدایی را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده‌ایم.

همچنین درزمینهٔ انتشار و چاپ کتاب و آثار فرهنگی ما هیچ‌گونه مشکلی نداریم و از آزادی کامل برخوردارهستیم.چنانچه مشکلی هم باشد مربوط به هماهنگی‌هایی است که خود ما و مسئولین در آن‌ها دخیل هستیم.

 

 

20170510 114729
انتهای متن/

دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396 ساعت 10:22

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید