درحاشیه نشست اسلامی - مسیحی
جاثلیق آرام اول اظهار مخالفت با تصمیم ترامپ را بیان کرد

شرکت کنندگان در نشست اسلامی- مسیحی در بکرکی لبنان، درتاریخ پنجشنبه 23 آذرماه، ضمن محکوم کردن تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره قدس اشغالی، خواستار تلاش سران کشورها برای منصرف کردن وی از این تصمیم شدند.

به گزارش دیده بان، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ششم دسامبر با وجود مخالفت‌های گسترده منطقه‌ای و جهانی اعلام کرد، واشنگتن به طوررسمی قدس را پایتخت رژیم اسرائیل می شناسد و سفارت خود را به این شهرمنتقل می کند. این اقدام رئیس جمهوری آمریکا علاوه بر واکنش خشم آلود ملت فلسطین، موجی از اعتراض را در محافل دولتی، سیاسی و دینی جهان اسلام و مسیحیت در منطقه خاورمیانه و جهان در پی داشته است.

نشست اسلامی - مسیحی که با حضور جاثلیق آرام اول رهبر حوزه عالی دینی ارامنه سیلیسی و دیگر رهبران مسلمان و مسیحی لبنان برگزار شد، ایشان مخالفت خود را با تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره قدس اعلام کرد و آن را به منزله تحریک بیش از سه میلیارد انسان و به مبارزه طلبیدن آنها دانست.

شرکت کنندگان در این نشست خواستار حمایت از فلسطینیان در مقابله با این تصمیم ظالمانه شدند و از سران سیاسی عرب و غیر عرب خواستند برای اعمال فشار بر دولت آمریکا جهت انصراف از این تصمیم تلاش کنند. شرکت کنندگان در این نشست همچنین تأکید کردند، این تصمیم اهانت به هویت نمادین قدس به عنوان یک شهر معنوی است و این شهر محل تلاقی همه ادیان آسمانی به‌شمار می آید.




انتهای متن/

یکشنبه, 26 آذر 1396 ساعت 16:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید