دادگاه در جریان محاکمه اعلام کرد
زندان برای توهین به اسلام و مسلمانان در چین

یک دادگاه محلی در شمال شرق چین یکی از ساکنان این منطقه را به جرم توهین به دین اسلام و مسلمانان به دو سال و نیم حبس محکوم کرد.

به گزارش دیده بان، به نقل از نشریه ارگانی گلوبال تایمز چین، فردی بنام 'لی جیدونگ' اهل شهر 'شن یانگ' در استان 'لیایونینگ' در شمال شرق چین است.او بر اساس این گزارش از سال 2009 تا 2016 میلادی در موارد مختلف مطالب و تصاویری بر روی اینترنت قرار می داده که حاوی مسایلی در باب انتقاد از مسلمانان و حمله به دین اسلام و توهین به مقدسات بوده است.


پس از این واقعه شمار زیادی از مسلمانان از این شهر که یک پایگاه صنعتی در چین محسوب می شود به مقام های محلی شکایت کردند و پرونده ای برای این فرد در دادگاه تشکیل شد.
دادگاه در جریان محاکمه اعلام کرد که این فرد با این اقدامات اصول و قوانین مربوط به برابری اقلیت ها و ادیان را زیر پا گذاشته و با پخش مطالب مذکور در حقیقت نفرت پراکنی کرده و باعث مزاحمت های اجتماعی شده است.


این فرد به دلیل اقدامات ضد اقلیتی و توهین به دین اسلام و مسلمانان یک بار دیگر در سال 2009 میلادی دستگیر و پس از مدتی با قرار وثیقه آزاد شد و دوباره در سال 2016 میلادی ماموران چین او را به همین جرم دستگیر کردند.


بر اساس قانون امنیت سایبری که چین در سال 2016 میلادی تصویب کرد هر اقدامی که امنیت اجتماعی را با استفاده نادرست از اینترنت به خطر بیندازد جرم محسوب می شود.بر اساس آمار رسمی دولت چین بیش از 20 میلیون نفر در این کشور مسلمان هستند و آمار غیررسمی شمار آنها را تا بیش از 50 میلیون براورد کرده است./ایرنا
انتهای متن/

سه شنبه, 28 آذر 1396 ساعت 13:48

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید