خواب قدیس های قدیمی درهنگام دعا کردن
پاپ فرانسیس: گاهی موقع دعا کردن خوابم می‌برد

رهبر مسیحیان کاتولیک جهان که اغلب برای زمان‌های طولانی به هنگام ادای دعا چشم‌هایش بسته است، در اظهاراتی با اشاره به اینکه قدیس‌های قدیمی نیز به هنگام دعا به خواب می‌رفته‌اند.

به گزارش دیده بان به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در این اظهاراتش اعتراف کرده که گاهی اوقات به هنگام قرائت دعا در مراسم‌ها به خواب می رود و اینکه وی در این باره می گوید، آنگونه که شناخته شده قدیس‌های قدیمی نیز از این "چرت‌های مقدس" داشته‌اند.

پاپ فرانسیس در مصاحبه با یک برنامه تلویزیونی گفت: مواقعی که من دعا می‌کنم گاهی اوقات به خواب می‌روم.

او ادامه داد: "قدیس ترز" هم چنین کاری را می‌کرد.

او عنوان کرد که از مسیحیان خواسته شده که در این جور مواقع احساس فرزندی که در آغوش پدرش آرمیده را داشته باشند و این جایی است که منجر به خواب انسان می‌شود.

پاپ فرانسیس آرژانتینی ۸۰ ساله معمولا هنگام دیدارهایش با مردم با اشتیاق و انرژی رفتار می‌کند اما هنگامی که دعا می‌خواند به یکباره صدایش پایین آمده و سرش خم شده و برای مدت‌های طولانی چشم‌هایش را می‌بندد.

گفته شده که پاپ فرانسیس برای خوابش ارزش زیادی قائل بوده و هر شب سر ساعت ۹ به رختخواب می‌رود اما از آن طرف ساعت ۴ صبح از خواب بیدار می‌شود.منابعی در واتیکان گفته‌اند که برنامه کاری او به این خاطر امکان پذیر است چون او بعد از ناهار چرت می‌زند.

 

 

12463
انتهای متن/

چهارشنبه, 10 آبان 1396 ساعت 15:24

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید