تقدیر از تلاش‌های واتیکان
در نامه‌ای به رئیس شورای پاپی واتیکان مطرح شد

عضو مجلس خبرگان رهبری در نامه‌ای به رئیس شورای پاپی واتیکان گفت: تلاش‌های جدید واتیکان در راستای همگرایی با مسلمانان فضاهای جدیدی را به نفع صلح، آرامش و همزیستی اتباع ادیان در جوامع مختلف گشوده است.

به گزارش دیده بان، به‌ نقل از روابط‌عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله احمد مبلغی در نامه‌ای به کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی واتیکان از مواضع وی در زمینهٔ گفتمان بین‌الادیانی تجلیل و اظهار داشت: تلاش‌های جدید واتیکان در راستای همگرایی با مسلمانان فضاهای جدیدی را به نفع صلح، آرامش و همزیستی اتباع ادیان در جوامع مختلف گشوده است، یقیناً ادامه این مسیر، نتایج درخشان‌تری در پی خواهد آورد.

وی افزود: برخورداری ادیان از اصول مشترکی همچون توجه به خدا، معاد، معنویت، دعا، پاکیزه‌خواهی برای روح، سلامت‌خواهی برای محیط زندگی و محیط‌زیست، خدمت به بشریت و آرامش‌خواهی برای انسان‌ها، فرصت بزرگ و کمیابی است که به اتکای آن، ادیان می‌توانند به همگرایی روی‌آورند. این فرصت درگذشته، چندان محل توجه قرار نگرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در این نامه بیان کرد: اکنون بیش از هر زمان دیگر، ضرورت بهره‌گیری ادیان از این فرصت، برای ایجاد همگرایی در سطح بین‌المللی آشکارتر شده، ادیان از این رهگذر می‌توانند معنویت، امنیت، صمیمیت و محبت را در جوامع بشری تقویت کنند. یقیناً رضایت خداوند - که امری محوری در همه ادیان است- در همگرایی ادیان معنی و حضوری اطمینان‌بخش به خود می‌گیرد.

پیش‌ازاین کاردینال ژان لویی توران رئیس شورای پاپی در نامه‌ای به مناسبت عید فطر برای آیت‌الله مبلغی خاطرنشان کرده بود: تجربه مسیحی و مسلمان ارزش این پیام را به‌منظور ارتقاء روابط صمیمانه بین همسایگان، دوستان، مسیحیان و مسلمانان تأیید می‌کند به‌ویژه هنگامی‌که افکار خود را در رابطه با چالش‌های فعلی و ضروری به اشتراک می‌گذارند.

در ادامه نامه رئیس شورای پاپی آمده است: بحران زیست‌محیطی مسئله‌ای است که یک تغییر درونی عمیق را می‌طلبد، به‌عنوان افراد مؤمن رابطه ما با خداوند باید در نوع برخوردمان با دنیایی که ما را در برگرفته مشهودتر شود. رسالت ما در پاسداری از خلقت خدا به‌عنوان مسیحی یا مسلمان، نه امری اختیاری و نه حاشیه‌ای که بخش اساسی آن است.
انتهای متن/

دوشنبه, 26 تیر 1396 ساعت 15:32

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید