تخریب اسلام به سبک رادیو فردا
رادیوی سازمان سیا منکر تمدن اسلامی شد

رادیو فردا با انتشار گزارشی مبنی بر اینکه "آیا چیزی به نام «تمدن اسلامی» وجود دارد؟" منکر این موضوع شد و به تخریب تمدن اسلامی پرداخت.

به گزارش دیده بان، رادیو فردا ازجمله رسانه‌های اسلام‌ستیزی است که برای تخریب اسلام و مبانی و وابسته‌های این دین آسمانی تلاش همه‌جانبه‌ای داشته است. این موضوع ازجمله مهم‌ترین الویت های کاری این رسانه به‌حساب می‌آید.

از ایجاد شبهات مختلف، دروغ‌پردازی و ترویج بدعت‌ها و شایعات مختلف در جهت پیشبرد اهداف این رادیوی بیگانه در اخبار این شبکه به‌وضوح می‌توان این موضوع را رصد کرد.

مانند سنوات قبل این شبکه با راه‌اندازی مستندها و برنامه‌هایی با استفاده از مهره‌ها و عوامل وابسته به خود بحث موردنظر را به سمت‌وسوی دلخواه خود هدایت می‌کند. این بار هم فرد معلوم‌الحالی را برای این کار استفاده می‌کنند،

​اما گوشه‌ای از تعابیر این فرد در جهت هدف اصلی برنامه در ذیل آورده شده است:

" این تعبیر هم مثل تعابیری همانند جامعه اسلامی، فرهنگ اسلامی که متأسفانه مثل نقل‌ونبات امروز در جامعه ایران استفاده می‌شود، این عنوان به نظر من جنبه توصیفی ندارد بلکه گول‌زننده و مشکل‌زاست. این عنوان را نخست خاورشناسان خلق کردند. مثل هنر اسلامی، معماری اسلامی، میراث اسلامی تا اشیا و اموراتی را که نمی‌توانستند به‌راحتی طبقه‌بندی کنند، در یک ساختمان یا غرفه یا یک‌فصل کتاب جای بدهند. بعدازآن، پست‌مدرنیست‌ها طرفداران سیاست و فرهنگ هویت گرا در غرب، به آن رو کردند و ادبیات این موضوع را جا انداختند. اسلام‌گراها در ایران، روشنفکران مذهبی، نواندیشان دینی، احیاگران این‌هایی که به دنبال این بودند که همه‌چیز را اسلامی کنند و یک هویت جدید و انحصاری برای مسلمان‌ها خلق کنند، از این کار استقبال کردند. "

در قسمتی دیگر با وقاحت و نهایت بی‌شرمی یکی از مهمانان این برنامه چنین می‌گوید:

"خیلی از کسانی که از تمدن اسلامی سخن گفته‌اند نه اسلام‌گرا بوده‌اند، نه دغدغه‌های اسلام‌گرایی به معنای کنونی، که با اسلام سیاسی شناخته می‌شود، داشته‌اند و دارند. ما چیزی به اسم فلسفه اسلامی نداریم. این‌ها عناوین رهزن و گول‌زننده هستند. فلسفه اسلامی که در آن خدا اثبات می‌شود، نبوّت اثبات می‌شود، رستاخیز اثبات می‌شود، این‌ها کلام است. منتها اسم‌های غلط‌انداز برایش گذاشته‌اند برای اینکه این کالا را بفروشند. حتی ما اخلاق اسلامی و غیر اسلامی هم نداریم."

 

 

Capture14500
انتهای متن/

یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 11:09

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید