تأکید سازمان امور دینی ترکیه
صلح برای تمام بشریت ضروری است

رئیس سازمان امور دینی ترکیه در مصاحبه با تلویزیون جمهوری آذربایجان تأکید کرد صلح، نه‌تنها برای مسلمانان، بلکه برای همه بشریت ضروری است و همگی باید در این زمینه تلاش کنند.

به گزارش دیده بان، پروفسور علی ارباش، رئیس سازمان امور دینی ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «آز. تی.وی» جمهوری آذربایجان گفت: «صلح، نه‌تنها برای مسلمانان، بلکه برای تمام بشریت ضروری است. لذا همگی باید برای تبدیل جهان به‌جای بهتری برای زندگی تلاش کنند».

ادامه سخنان رئیس سازمان امور دینی ترکیه در این مصاحبه به شرح زیر است:

«مقابله با ظلم و ستم و دفاع از مظلومان صرف‌نظر از وابستگی‌های مذهبی و دینی آن‌ها، لازم و ضروری است. ما مسلمانان موظفیم تمام بشریت را به‌سوی گسترش خیر و نیکی و رفع شر و بدی دعوت کنیم. در این زمینه باید تمام تلاش خود را به‌کارگیریم. نشستی‌هایی در چارچوب سال همبستگی اسلامی در آذربايجان برگزار شد. امیدواریم تصمیمات این نشست‌ها، موج صلح در جهان، توقف خونریزی و پاک‌سازی پدیده تروریسم شود. تلاش ما نیز در همین راستاست، ولی برخی در پی تداوم این درگیری‌ها و خونریزی‌ها هستند. برای زدودن این نوع اندیشه باید تلاش‌های خود را منسجم کنیم. دین مبین اسلام منادی صلح در جهان است. دین ما از 14 قرن قبل بر صلح و آشتی تأکید کرده است، زیرا خداوند متعال فرموده است: «أُدْخُلُوا فِی السِّلْمِ کَآفَّةً».»

فرهنگ اسلامی فضای همزیستی برای پیروان ادیان و فرهنگ‌های مختلف فراهم کرده است. مدينه منوره در زمان پيامبر اسلام بهترين نمونه برای زندگی مسالمت‌آمیز بود. تمدن اسلامی توانست درگذشته پیروان ادیان، فرهنگ و تمدن مختلف را در فضای صلح و آرامش دورهم جمع کند.

اگر ما در این زمینه گردهم آییم و تشریک‌مساعی کنیم، بدون تردید رنج برادران میانماری و فلسطینی را تسکین خواهیم بخشید. به نام بشریت باید از وقوع کشتار میان مسلمان و مسیحیان و یهودیان جلوگیری کنیم».
انتهای متن/

شنبه, 02 دی 1396 ساعت 11:29

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید