بیانیه در حمایت از نخستین قبله
دعوت اعتراضی از دولت‌ها و ملت‌ها برای انتقال سفارت آمریکا

دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواهان اعتراض دولت‌ها و ملت‌ها علیه تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس در ماه مه آینده شد.

به گزارش دیده بان، در پی انتشار خبر پیشنهاد تأمین مالی ساخت سفارت جدید آمریکا در اورشلیم توسط شلدون ادلسون میلیاردر یهودی آمریکایی و یکی از نزدیک‌ترین اشخاص به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل بوده و مالکیت روزنامه «اسرائیل هیوم» را که پرتیراژترین روزنامه در اسرائیل است در اختیار دارد.

 

این مسئله تغییری بنیادین در سیاست آمریکا به‌حساب می‌آید چراکه معمولاً هزینه نمایندگی‌های دیپلماتیک خود را بدون قبول کمک اشخاص تأمین می‌کند.
در پی اعتراض‌های مختلف به این موضوع بار دیگر دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمان پروفسور علی قره‌داغی خواهان اعتراض دولت‌ها و ملت‌ها علیه تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس در ماه مه آینده شد.


وی در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر نقل سفارت این کشور به قدس در ماه مه آینده طی بیانیه‌ای اعلام کرد: رهبران و مردم فلسطین، کشورهای اسلامی، عربی و تمام بشریت را به خیزش برای حمایت از نخستین قبله، محل اسرا و معراج محمد (ص) و ولادت عیسی (ع) فرامی خوانیم.


در این بیانیه‌ای همچنین آمده است:
"مسئله قدس این مسئله تمام امت است و کوتاهی در قبال آن نزد خداوند تعالی، تاریخ و نسل‌های آینده بخشیده نخواهد شد. رهبران کشورهای اسلامی، قدس و مسجدالاقصی بر گردن شما امانت و کوتاهی در آن کوتاهی در حق مسجدالحرام است.

این رهبران از تمام حقوق مشروع دیپلماتیک، اقتصادی و غیره برای جلوگیری از این اقدامات آمریکا استفاده کنند. انتقال سفارت آمریکا به قدس در ماه مه آینده اعلام جنگ علیه مسلمانان، گامی برای تحکیم اشغالگر و غیرقابل‌قبول است".
انتهای متن/

دوشنبه, 07 اسفند 1396 ساعت 10:40

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید