بررسی مسائل مسجدالاقصی
اجلاس فوق العاده سازمان همکاری های اسلامی

در پی اقدامات اخیر صهیونیست ها در مسجد الاقصی، وزرای خارجه سازمان همکاری های اسلامی در استانبول برای بررسی مسئله بیت المقدس گردهم می آیند.

به گزارش دیده بان، بعد از آنکه یک دادگاه به اصطلاح صلح صهیونیستی در قدس اشغالی مدعی شد یهودیان می توانند در این مسجد نماز بخوانند و کسی نمی تواند مانع از این کار شود، این دادگاه مدعی شد مسجد الاقصی مقدس ترین مکان برای یهودیان است.

هر چند سازمان یونسکو با مصوبه ای هر گونه رابطه تاریخی و دینی و یا فرهنگی یهودیان با اماکن مقدس در قدس به ویژه مسجد الاقصی را رد کرد و مسجد الاقصی را مکانی مقدس برای مسلمانان دانسته است؛ اما فشار صهیونیست ها برای ورود و نفوذ به این مکان مقدس روز افزون بوده و در پی آن جنایات زیادی را انجام داده و می دهند.

مصوبات اخیر یونسکو تاکید دارد که اسراییل باید به توسعه طلبی و خشونت پایان دهد و مطابق بیانیه ها و قطعنامه های این نهاد عمل کند. شواهد اما حاکی از آن است که در ماه های اخیر تعرضات رژیم صهیونیستی در مناطق فلسطینی برای تحریف واقعیات از جمله در بیت المقدس و در مسجدالاقصی، خطرناکتر شده است.

صهیونیست های اشغالگر در سالهای اخیر، ساعت حضور صهیونیست ها در مسجد الاقصی را افزایش داده است. بر اساس مقررات جدید، صهیونیست ها از ساعت 7:30 تا 11 صبح می توانند در محوطه مسجد الاقصی تجمع کنند و به برگزاری آیین‎های یهودی (تلمودی) خود بپردازند.

پر واضح است که هدف رژیم صهیونیستی، تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی و در نهایت خارج کردن این مکان مقدس از دست مسلمانان است. سال گذشته نیز تقسیم زمانی مسجد الاقصی رسمیت یافت و اکنون با گسترش زمان حضورصهیونیستها، حقوق ملت فلسطین توسط رژیم اسرائیل نقض شده است. علاوه بر ساعات مذکور، مسلمانان در زمان اعیاد یهودی نیز اجازه ورود به مسجد الاقصی را نخواهند داشت.

در همین زمینه وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد: وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی یکم آگوست به درخواست ترکیه که ریاست دوره ای کمیته اجرایی و سازمان همکاری‌های اسلامی را برعهده دارد در خصوص تحولات اخیر حرم شریف در استانبول گردهم خواهند آمد.

در این بیانیه همچنین آمده است: این جلسه فوق العاده برای بررسی رویدادهای حرم شریف به میزبانی ترکیه برگزار خواهد شد.
انتهای متن/

شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 09:44

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید