رئیس سازمان امور دینی ترکیه:
اسلام تمدنی جدید برای نجات انسانیت

رئیس سازمان امور دینی ترکیه طی سخنانی در گردهمایی انجمن جهان‌نما در استانبول، ضمن اشاره به دوران سخت برای مسلمین به تمدنی جدید برای نجات انسانیت اشاره کرد.

به گزارش دیده بان، بدنبال شروع جریان افراط‌گرا و تروریستی داعش، همواره مشکلات و دوران سختی برای مسلمین رقم خورد و اکنون با تضعیف روزافزون این تشکیلات تروریستی، دوران پیروزی های پی در پی برای مسلمین رقم خورده است.

 

در همین راستا؛ رئیس سازمان امور دینی ترکیه در گردهمایی انجمن جهان‌نما در استانبول، ضمن اشاره به دو محور مهم در دین اسلام یعنی صلح و لطف، جهانیان را برای ساخت تمدنی جدید در جهت نجات انسانیت تشویق و تبلیغ نمود.

 

وی در این خصوص چنین اظهار داشت:

"برادران عزیزم! ما به‌عنوان امت اسلامی دوران بسیار سختی را پشت سر می‌گذاریم. بسیاری از برادران مسلمانمان در آفریقا به علت قحطی جان خود را ازدست‌داده‌اند. وظیفه دوستان جوان ما برپاداشتن تمدنی جدید برای نجات انسانیت و ارمغان آوردن رحمت و لطف برای نوع بشر است. تمام کائنات به صلح و لطف اسلام نیاز دارند. اکنون‌که ما اینجا در حال اقامه نماز هستیم کودکان و زنان برای یک قطره آب و برای یک‌لقمه‌ نان از مرکز تا حاشیه کنیا و از حاشیه سومالی تا مرکز آن در راه هستند. از سوی دیگر همگی شاهد برخاستن فریاد کودکان مظلوم در ادلب بودیم. برادران مسلمانمان در لیبی، یمن، شام و موصل در وضعیت بسیار سختی هستند. تمدن اسلامی روند بسیار سختی را پشت سر می‌گذارد."
انتهای متن/

دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 10:18

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید