احساس شهروندی آزاد در سایه حمایت دولتی
پیام حمایت و ارادت ملت ارمنی نسبت به مقام معظم رهبری

در تاریخ هزاران ساله ایران سالروزهای به یاد ماندنی بسیاری وجود دارند که هر کدام از آن‌ها نقش تعیین کننده ای در تاریخ ملت ایران داشته و نقطه عطفی در آن بشمار می‌آیند.

به گزارش دیده بان، تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران گواهی بر این واقعیت است که 22 بهمن یکی از سالروزهای به‌یادماندنی بشمار می‌آید که نقشی تعیین‌کننده و انکارناپذیری نه‌تنها در تاریخ معاصر ایران بلکه در تحولات منطقه‌ای و جهانی داشته است.

22 بهمن نقطه آغاز برای حیاتی جدید بر مبنای اصول دینی اما به‌ دور از افراط‌گرایی و بیگانه‌ستیزی و با احترام نسبت به فرهنگ سنتی چند مذهبی در ایران بوده و با رهبریت خود زمینه‌های تحکیم همکاری مشترک میان ادیان توحیدی را به‌عنوان یکی از ضروریات قرن حاضر و همچنین همزیستی مسالمت‌آمیز و خلاقانه ملت‌های مختلف را فراهم آورده است.

با پیروزی انقلاب اسلامی حیات ملت ایران شاهد تحولی عمیق گردید. دولت‌های متوالی باهدف تأمین امنیت ملی و دینی کشور همواره سعی در اجرای اصول، تفکرات و اندیشه‌هایی داشته و دارند که مبنای زندگی و فعالیت‌های امام خمینی (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و همزمان پایه و اساس انقلاب اسلامی را شکل داده‌اند.

39 سال گذشته با فرازوفرودهای مختلف و صرف‌نظر از بحران‌های متعدد حیات ملت ایران را دچار تغییر و تحول کردند. سال‌های نخست پس از پیروزی انقلاب اسلامی با مبارزه‌ای بی‌امان در راستای حفظ تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران توأم شد. مبارزه‌ای که با جان‌فشانی ملت بزرگ ایران منتهی به پیروزی شکوهمندی شد. جنگ تحمیلی ویرانگر هشت‌ساله که از سوی رژیم صدام و قدرت‌های استعمارگر حامی او آغاز شد گواهی بر این واقعیت است که ملت بزرگ و شجاع ایران، کشور، میهن و ارزش‌های ملی و دینی خود را برتر از هر چیزی می‌دانند و آماده جان‌فشانی در حراست از تمامیت آن است.

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران حفظ وحدت ملت ایران بوده است. مذاهب شیعه و سنی، کلیه کلیساهای مسیحی، زرتشتیان و کلیمیان و در یک‌کلام کلیه اقلیت‌های دینی کشور برای نخستین بار در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خود را در سایه حمایت دولتی به‌عنوان شهروند آزاد ایران احساس کرده و در کنار حقوق اقلیت‌های دینی از حقوق شهروندی برخوردار شدند. زیباترین جلوه این واقعیت حرکت عظیم ملت ایران در روزهای آغازین جنگ تحمیلی هشت‌ساله است که همچون ملتی واحد به پا خاسته و وابستگی و تعهد خود نسبت به امر مقدس حراست از سرزمین خود را برای جهانیان به اثبات رساند.

مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در "مردمی بودن انقلاب" خلاصه می‌شود. به همین دلیل نیز امام خمینی (ه) به‌عنوان بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران در کمال تواضع، سادگی و بااراده‌ای خلل‌ناپذیر در کنار ملت خود ایستاد.

حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز امروز ادامه‌دهنده راه امام خمینی (ره) بوده ون با خردمندی و تعهد مثال‌زدنی جمهوری اسلامی ایران را رهبری و هدایت می‌نمایند.

در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبر معظم انقلاب اسلامی درود فرستاده و حمایت و ارادت ملت ارمنی را نسبت به ایشان اعلام می‌داریم. به ارتش جمهوری اسلامی ایران و کلیه نیروهای مدافعان که با درایت و هوشمندی، به‌ویژه در روزهای کنونی که عناصر افراطی با تشویق دولت‌های استکباری در جهت وارد نمودن خدشه به صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز ملت ایران از هیچ اقدامی فروگذاری نمی‌کنند، در دفاع از مرزهای کشور جان‌فشانی می‌کنند افتخار کرده و در برابر یاد و خاطره هزاران سرباز شهیدی که خود را درراه دفاع از انقلاب و تمامیت ارضی کشور نثار کردند، سر تعظیم فرود می‌آوریم.

برای روح پرفتوح امام خمینی (ره) رهبر فقید انقلاب اسلامی صلح و آرامش مسئلت نموده و گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهدایی را که با نثار خون خود در مسیر انقلاب، خاک ایران را تبرک بخشیدند.

هزاران درود و سلام به آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، دولت خدمتگزار و ملت بزرگ ایران، و با آرزوی صلح، ثبات و جاودانگی برای میهن عزیزمان ایران.

دعاگو

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

خلیفه ارامنه تهران
انتهای متن/

پنج شنبه, 19 بهمن 1396 ساعت 09:17

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید