اجرای همایش مسلمانان در میشیگان
دعوت از پیروان ادیان برای همایش سلامت روانی مسلمانان

قطعی شدن شهر لنسینگ به‌عنوان برگزارکننده نهمین همایش با عنوان "سلامت روانی مسلمانان" در ایالت میشیگان آمریکا رسانه‌ای شد.

به گزارش دیده بان، نهمین همایش «سلامت روانی مسلمانان» روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ فروردین برگزار می‌شود.

 

به نقل از پایگاه خبری «statenews»، این همایش با حضور متخصصان روانشناسی برای بحث و گفت‌وگو در مورد مسائل سلامت روانی در جامعه مسلمانان برگزار خواهد شد. شرکت پیروان ادیان مختلف در این همایش که با برنامه‌هایی شامل پخش فیلم، پذیرایی و جلسه دعا همراه خواهد بود، آزاد است.

 

دکتر فرحا عباسی، استادیار دانشکده روان‌پزشکی دانشگاه ایالتی میشیگان و یکی از اعضای کمیته برگزاری این همایش گفت: هدف از برگزاری این برنامه افزایش آگاهی در مورد بیماری‌های روانی و بهبود دسترسی‌ها به درمان است.

 

وی افزود: بااینکه مسلمانان زیادی در آمریکا زندگی می‌کنند، اما کلینیک روان‌درمانی ما مراجعه‌کننده کمی دارد و این باعث نگرانی است و باید موانع دسترسی را که منشأ آن وجود عقاید غلط و ناآگاهی است، بررسی کنیم.

 

«سهیل چاودری»، مدیر مرکز اسلامی لنسینگ یکی از سخنرانان همایش است که در مورد روانشناسی و حمایت مذهبی صحبت خواهد کرد.مسئله اعتیاد، محور اصلی این کنفرانس بوده و قرار است روش‌های درمانی آن به‌عنوان یک بیماری نه یک خطا موردبحث و بررسی قرار گیرد.

 

همچنین موضوعات دیگری مانند پناهندگان مسلمان و مشکلات روانی آن‌ها در اثر فشارهای اجتماعی و اقتصادی در این همایش بررسی خواهد شد.
انتهای متن/

چهارشنبه, 23 فروردين 1396 ساعت 12:31

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید