«بقیع»عامل وحدت
بقیع سرمایه مشترک مسلمانان

رئیس شورای علمای شیعه پاکستان گفت:«بقیع» سرمایه مشترک همه مسلمانان است بنابراین بازسازی آن مرهمی بر دل امت اسلامی خواهد بود.

به گزارش دیده بان، سید ساجد علی نقوی رئیس شورای علمای شیعه پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد اظهار داشت: قبرستان بقیع یاد و خاطره پیامبر(ص)، آل پیامبر و اصحاب آن حضرت را تازه می‌کند بنابراین همه مسلمانان باید تخریب این مکان مقدس توسط آل سعود را محکوم کنند.

وی افزود: تخریب قبرستان بقیع باید محکوم شود زیرا اکثر مسلمانان برای اولیای خدا زیارتگاه‌های باشکوه بنا کرده‌اند تا نسل‌های آینده این افراد را به یاد داشته باشند بنابراین چرا باید قبر امامان و اصحاب پیامبر تخریب شود.

علامه نقوی اظهار داشت: قبر دختر پیامبر و 4 امام معصوم سال‌ها است به حال خود رها شده است که چنین وضعیتی برای هیچ مسلمانی قابل تحمل نیست.

وی افزود: قبرستان بقیع مکانی مقدس و تاریخ مسلمانان است بنابراین نباید این مکان به حال خود رها شده و سبب دل آزاری امت اسلامی شود.

رئیس شورای علمای شیعه پاکستان تصریح کرد زمان آن رسیده است که قبر دختر پیامبر، امامان معصوم و اصحاب رسول خدا بازسازی و به مسلمانان اجازه زیارت این مکان مقدس داده شود.

وی افزود: احترام به قبرستان بقیع یکی از شعائر اسلامی است که موجب وحدت بین مسلمانان خواهد شد.

علامه نقوی تأکید کرد: جنت البقیع سرمایه مشترک همه مسلمانان است بنابراین تقاضا برای بازسازی آن مرهمی بر دل امت اسلامی خواهد بود.

روز 8 شوال برابر با 28 ژوئن و یکم تیر روز تخریت قبرستان بقیع است و مردم پاکستان در این ایام با برگزاری سالگرد این روز جنایت آل سعود در این زمینه را محکوم و تقاضای بازسازی این مکان مقدس را مطرح می‌کنند.
انتهای متن/

یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 13:57

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید